Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 330 359 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Зняття ломки в домашніх умовах – можливо

Зняття ломки в домашніх умовах – можливо

Наркотична залежність – це захворювання, яке супроводжується патологічним потягом до вживання наркотичних засобів. Ця проблема існує вже давно, і з нею вкрай важко боротися. Лише небагатьом вдається позбутися від неї за життя. Багато українців відправляються в «Принцип+» – реабілітаційний центр, Івано-Франківськ, шукати висококваліфіковану допомогу.

Стадії ломки від наркотиків

Існує низка певних причин, через які з’являється хвороба. Основною є невдоволеність життям, тобто коли людині чогось не вистачає в його житті. Цей стан може початися з раннього дитинства. Людина постійно перебуває в пошуку чогось, що б могло йому дати нові відчуття. І в більшості випадків саме наркотики дають людині таке бажане відчуття.

Наркотична ломка – це стан, в якому знаходиться організм наркомана після вживання наркотичних засобів протягом певного періоду часу. У кожного наркозалежного цей період різний, проте ломка найчастіше з’являється у наркозалежних зі стажем. Але іноді ломка може проявитися і після 3-х разів, коли людина спожила наркотичні речовини. Наркотична ломка виникає тоді, коли людина звикає до психоактивних речовин. Без них наркоман відчуває сильний дискомфорт. Тривалість ломки залежить від виду вживаної наркотичної речовини та від того, наскільки сильна залежність.

Як вже зазначалося, перші симптоми абстинентного синдрому проявляються вже через 8-12 годин від останнього приймання наркотичних речовин. Але на цьому етапі ломка досить слабка, і перенести її можна порівняно легко. А ось через добу після приймання наркотиків ломка проявить себе у всій силі й досягне свого найвищого рівня на третю-четверту добу. І ось вже на цій стадії наркоман готовий на все заради страшної дози. Для лікування наркоманії ціна розраховується залежно від стажу вживання, типу препарату, що приймається, задіяних медикаментів і часу.

Як позбутися від наркотичної ломки

Перший етап позбавлення від абстинентного синдрому – це детоксикація – виведення з організму шкідливих речовин. Детоксикація проводиться за допомогою цілої низки препаратів, широко застосовуваних медиками, однак і самі препарати, і їх кількість визначає лікар в клініці в кожному конкретному випадку, виходячи з проведених обстежень. Тільки в такому випадку буде досягнуто максимального ефекту. В середньому ломка ліквідується за 5 днів – за тиждень. У кров вводяться крапельним шляхом препарати солей разом із ліками – сечогінними, знеболювальними, заспокійливими.

Після детокса настає період відновлювання. Фактично це приведення організму людини в нормальний стан, відновлення всіх його функцій за допомогою вітамінів і мікроелементів. І останнім етапом, завершальним під час лікування абстинентного синдрому, буде медикаментозне лікування, психологічна реабілітація наркомана і адаптація до соціуму. Підсумок терапії залежить від того, наскільки цього хоче колишній наркоман, і як чітко він дотримується рекомендацій лікарів.

Найпоширеніші наркотичні засоби

  1. Опіати – трамадол / трамал, героїн, макова соломка, екстракт опію в рідкому вигляді.
  2. Стимулятори – кокаїн, крек, амфетамін, метамфетамін у вигляді порошку і розчину, меткатинон, катинон.
  3. Галюциногени – ЛСД, псилоцин і псилоцибін («гриби»), солі.
  4. Інгалянти – марихуана, гашиш, спайс, клей, барвник, бензин, розчинник.

Чи можна зняти наркотичну ломку в домашніх умовах

Якщо все-таки наважилися проводити цей складний період вдома, то:

  • під час ломки обстановка, в якій знаходиться наркоман, повинна бути по можливості максимально комфортною – температура, домашні речі, рушники, пелюшки (наркоман буде дуже рясно потіти);
  • одяг потрібно вибрати який максимально не заважатиме вільно рухатися, запасні комплекти речей також повинні бути в розпорядженні. На цей період у наркомана не повинно бути ніяких справ, тому що всі сили організму підуть на боротьбу з ломкою;
  • на окрему увагу заслуговує харчовий режим. Хоча під час ломки пропадає апетит, харчуватися легкою їжею необхідно, а також випивати достатню кількість рідини;
  • пережити цей складний період допоможуть загальнодоступні в аптеках ліки: від алергії, знеболювальні, заспокійливі, психотропні препарати. Про відповідні препарати потрібно подбати завчасно самому наркоману або його близьким, обов’язково проконсультувавшись із лікарем.

Однак в більшості випадків мотивація родини наркозалежних не допомагає подолати ломку в домашніх умовах без професійної допомоги, що надається в спеціалізованих клініках, таких як реабілітаційний центр «Принцип +» в Івано-Франківську.

Якщо у наркомана великий стаж і сильна залежність, то без втручання кваліфікованих медиків не обійтися. Реальний і тривалий ефект щодо усунення абстинентного синдрому можна отримати тільки при стаціонарному лікуванні під постійним наглядом лікарів, які можуть в разі потреби вжити необхідних своєчасних заходів.


  • м. Івано-Франківськ,
    вул. Целевича 16д

  • info@pryntsyp.if.ua

  • 0800 330 359
    viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ