Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Лікування наркоманії: залежність від опіатів

Лікування наркоманії: залежність від опіатів

Опіати, є класом психотропних препаратів, які виготовляються з опійного маку, містять кодеїн і морфін, мають сильну знеболюючу дію. Їх вживання дуже швидко призводить до звикання, у людини виникає залежність, наслідками якої є проблеми зі здоров’ям, навіть летальний результат.

Опіати діють в першу чергу на мозок людини, що призводить до інтенсивного, але тимчасового задоволення. Навіть мінімальне використання препаратів даної групи призводить до виникнення наркотичної залежності, яка може бути фізичною та психологічною. Страждаючи на фізичну залежність, людина відчуває необхідність прийняти опіати. При психічній залежності, людина очікує того ефекту, який має препарат.

Симптоми вживання опіатів

Визначити, що людині необхідна допомога фахівців наркологічного центру «Принцип +» в лікуванні наркоманії, дозволяють наступні симптоми:

 • надмірна сонливість;
 • втрата ваги;
 • різко звужені зіниці;
 • почервоніння шиї та обличчя;
 • з’являється свербіж шкіри, особливо обличчя;
 • небажання зменшити або відмовитися від використання препаратів;
 • бажання продовжувати приймання ліків, попри те, що вже виникли ускладнення зі здоров’ям;
 • витрачання коштів на придбання наркотичних засобів.

Під сп’янінням людина шукає покою та намагається усамітнитися. При необхідності наркомани легко ховають всі перераховані симптоми, але приховати розширені зіниці неможливо.

Наслідки зловживання опіатів

Призначені лікарем препарати, мають лікувальну дію, зменшуючи біль, але їх тривале вживання має ряд негативних психічних та фізичних ефектів:

 • приступи нудоти, блювоти;
 • ослаблена імунна система;
 • знижується темп дихання;
 • знижується маса тіла;
 • при передозуванні людина може впасти в кому.

Тривале вживання опіатів збільшує ризик інфікування ВІЛ, гепатитом.

Хто в групі ризику

В групі ризику не тільки ті люди, хто стає залежним від приймання знеболювальних препаратів, але й ті, хто їх оточує. Люди, які мають психічні захворювання, мали досвід лікування наркоманії, також знаходяться в групі підвищеного ризику. Тому дуже важливо приймати будь-які ліки виключно за призначенням лікаря.

Діагностування

Лікуванню наркозалежності завжди передує діагностування проблеми. Для цього фахівцем вивчається історія хвороби, визначається ступінь залежності, які запропоновані методи будуть мати найбільший ефект. Кваліфіковані спеціалісти наркологічного центру «Принцип +» запропонують програму лікування наркоманії за доступною ціною.

Лікування наркоманії

Головними аспектами лікування людей, залежних від опіатів є фізичне та психічне здоров’я, допомога у відтворенні соціальних відносин, налагодження стосунків з навколишнім середовищем. Для того, щоб лікування від наркоманії було успішним, важливо враховувати всі ці компоненти. У важких випадках для позбавлення від наркозалежності пацієнту необхідна госпіталізація

На першому етапі лікування проводиться детоксикація організму пацієнта. Під контролем фахівців та за допомогою лікарських засобів пацієнту допомагають побороти симптоми абститенції (бажання прийняти чергову дозу). В деякий випадках проведення одного курсу детоксикації може бути недостатньо. Залежна від вживання опіатів людина продовжує відчувати тривогу, його руки тремтять, а розум плутається.

Наступним етапом лікування наркологічної залежності – медикаментозне лікування. Одним з ефективних методів лікування залежності є використання під наглядом лікаря препаратів, у складі яких є опіоїди (метадон або бупренорфін). Це дозволяє знизити дозу і поступово позбавитися від залежності. Під час медикаментозного лікування використовуються і інші препарати, які назначаються лікарем для зменшення симптомів синдрому відміни, фізичної тяги до наркотику.

Реабілітація

За допомогою реабілітації вже здорова людина досягає оптимального соціального, фізичного та психологічного стану. Основною метою проведення реабілітації є допомога хворій людині повністю відмовитися від вживання наркотиків. Фахівці наркологічного центру «Принцип+» допоможуть людині, яка позбавилася залежності від вживання наркотиків, підвищити рівень його життя, налагодити сімейні та міжособистісні відносини, реалізувати себе, в тому числі й у трудовій діяльності.

Для кожного пацієнта, який вирішив позбавитися наркозалежності та відмовитися від вживання наркотичних речовин, програма реабілітації складається індивідуально. До процесу залучаються різні медичні фахівці: наркологи, медичні психологи, консультанти в хімічної залежності. За необхідності залучаються терапевти, хірурги, спеціалісті з ультразвукової діагностики.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ