Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 330 359 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Як позбутись похмілля

Як позбутись похмілля

Після надмірно випитої кількості алкоголю, а особливо після свят та вечірок, дуже доречним є питання: як позбутися похмілля. Це дуже важкий для організму синдром алкогольного отруєння. Призводить до поганого стану і небезпечних наслідків. Важливо вчасно очистити організм від вмісту токсичних речовин. Центр реабілітації алкоголіків Івано-Франківськ допоможе в цьому питанні.

Похмільні галюцинації лікування

Від безперервного вживання алкоголю протягом тривалого часу виникають серйозні зміни психіки, може з’явитись біла гарячка. Вона виникає через декілька годин або днів після останньої дози алкоголю на фоні виразного похмільного синдрому. Починається з тривожності, порушення уваги, депресії. Людина стає нервовою та агресивною. Далі можуть виникати галюцинації, панічний страх та інші хаотичні видіння. Хворий погано орієнтується в навколишньому просторі, йому привиджуються змії, жуки, миші та інші різні страшні істоти міфічного характеру. Подібні картини перед очима постійно змінюються.

За рахунок потьмарення свідомості, поведінка хворого стає все більш  неадекватною і небезпечною як для нього самого, так і для його оточуючих. В такому стані його вчинки передбачити неможливо. В такому стані людина може не впізнавати родичів, знайомих, а замість них бачить когось іншого. Мовлення складається з набору окремих беззмістовних фраз та звуків. Такий стан може тривати кілька днів або навіть тижнів. Можливий набряк мозку та серцева недостатність, що призводить до летальних випадків.

Якщо стан хворого важкий, і з’явились похмільні галюцинації, лікування потрібно почати терміново в спеціалізованому закладі.

Чому виникає похмілля: причини та симптоми

Етиловий спирт отруює організм. При надлишку алкоголю ферменти не встигають його перетворювати, і з’являється ще більш шкідливий токсин – ацетальдегід. При цьому дуже страждає печінка, бо їй важко фільтрувати велику кількість яду. Клітини мозку відмирають навіть при малій кількості оцтового альдегіду. Відбувається велике навантаження на серце.

Важкий стан похмілля має такі ознаки:

 • сильний головний біль, тремтіння усього тіла, нудота;
 • людина відчуває слабкість, виникають різкі перепади артеріального тиску;
 • виснаження та зневоднення організму, запаморочення;
 • червоні очі, жахливий смак у роті, відчуття спраги;
 • загальне розбите самопочуття;
 • обличчя опухає з похмілля;
 • порушується обмін речовин;
 • нервова система стає занадто чутливою в результаті хімічної реакції ацетальдегіду;
 • дратує світло і звук;
 • прискорюється серцебиття.

Методи лікування похмілля в домашніх умовах

Якщо з’явився синдром тяжкого похмілля, потрібно негайно приймати необхідні заходи для покращення стану.

 1. Щоб позбутися токсинів, важливо пити багато рідини. Це може бути звичайна вода, сік, компот, квас.
 2. Чай з медом, лимоном або травами. Мед містить глюкозу, яка надає енергії. Організм набирається сил і краще справляється з похміллям.
 3. Розсіл з помідорів, огірків, капусти відновлює водно-сольовий баланс.
 4. Айран, кефір, молочна сироватка будуть корисні для шлунку і позбавлять нудоти.
 5. Допомагають деякі ліки: янтарна кислота, активоване вугілля, магнезія, смекта, гліцерин. В аптеках великий вибір подібних препаратів.
 6. Можна прийняти контрастний душ.
 7. Промити шлунок або поставити клізму.

Організму також потрібна їжа, щоб набратися сил. В нагоді стане бульйон, овочі, фрукти, окрошка, томатний сік.

Найкращий спосіб уникнути похмілля − повна відмова від алкоголю. Якщо це неможливо, то хоча б помірне його вживання.

Деякі вживають знову алкоголь, щоб побороти похмілля. Але цього робити не треба. Всі органи й так отруєнні токсинами. Самопочуття значно покращиться після сну. Не треба перевантажувати себе важкою роботою. Виснаженому організму потрібен відпочинок.

Симптоми похмілля можуть триматись протягом двох діб.

Якщо людина знаходиться в тяжкому стані, краще звернутись за медичною допомогою. Самому впоратись не завжди вдається.

Лікування в реабілітаційному центрі

Сучасний реабілітаційний центр проводить комплексне та анонімне лікування від тяжких наслідків алкогольного отруєння. Всі дії спрямовуються на допомогу стосовно виходу зі стану запою, усунення тяги до алкоголю та очищення організму від токсинів. Дуже важливою є психологічна реабілітація, підтримка близьких. Бо кожен черговий зрив може призвести до повернення стадії запою.

Завдяки наркологічному центру “Принцип+”, що знаходиться в Івано-Франківську, багато людей вже змогли побороти залежність та повернутись до нормального життя. Якщо відновився організм хворого, то це неодмінно веде до покращення стосунків у сім’ї та на роботі. Людина отримала бажану свободу, позбувшись шкідливої звички.

Якщо є проблема залежності, краще вчасно почати лікування алкоголізму, ціна на послуги доступна для кожного середньостатистичного громадянина.


 • м. Івано-Франківськ,
  вул. Целевича 16д

 • info@pryntsyp.if.ua

 • 0800 330 359
  viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ