Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Вплив наркотиків на організм людини

Вплив наркотиків на організм людини

Визначення «наркотик» прийшло в нашу мову з грецької. Про одурманюючі та п’янкі властивості певних речовин говорив ще Гіппократ. Хочеться вірити, що в ті далекі часи проблема наркоманії не стояла так гостро. Сьогодні ж вона набула загрозливих масштабів.

Фахівці реабілітаційного центру «Принцип+» впевнено говорять, що середня тривалість життя з моменту початку прийому наркотиків обмежена 5 роками. І це не «страшилка», а науково підтверджений факт.

Негативний вплив наркотичних речовин на стан здоров’я

Хтось може сказати, що приймання «легких» наркотиків не має побічних дій. Людина просто розслабляється, отримуючи задоволення. Насправді, «легких» наркотиків не існує. Формування наркотичної залежності відбувається при регулярному вживанні будь-якої речовини. І частка одурманюючих речовин в ньому ролі не грає. Вона відбивається на швидкості та тривалості «кайфу».

Виділяють такі стадії наркотичної залежності.

  1. Експерименти. Перше вживання наркотиків відбувається з цікавості. Ніхто не хоче ставати наркоманом. Настільки неоднозначним способом підліток може доводити свою самостійність. Інтерес рухає молоддю і більш дорослими людьми. Варто зазначити, що в зрілому віці люди вже не роблять необачних вчинків.
  2. Регулярне вживання. Людина не може розслабитися або відпочити без наркотиків. Дози поступово стають все більшими. Наркоман шукає компанію, де підтримують його пристрасті. Вживання наркотичних речовин стає запланованим.
  3. Зловживання. Приходить фізична залежність від психотропних препаратів. Людина перестає спілкуватися з тими, хто не вживає наркотики. З’являється постійне бажання збільшити дозу, спробувати препарат сильніший. Людина приховує свою пристрасть. Вона усвідомлює її згубність, але неспроможна відмовитися.
  4. Залежність. Відключається інстинкт самозбереження. Людина вживає наркотики не заради «кайфу», а щоб повернути організм, як йому здається, в нормальний стан. Починається неусвідомлене збільшення дози. Справитися з залежністю самостійно практично неможливо.

Негативний вплив наркотичних препаратів на організм також обумовлений низькою якістю сировини. Наркоторговці добре розуміють, що їх «клієнти» не відправлять товар на експертизу. Як результат, до складу наркотику нерідко додають крейду або тальк. У ряді випадків мова йде навіть про пральний порошок. «Брудна» суміш, потрапляючи внутрішньовенно в організм людини, завдає непоправної шкоди.

Вплив наркотиків на поведінку людини

Поведінка наркомана дуже відрізняється від поведінки адекватної людини. Зміни виявляються не відразу, але вони неминучі. Причина в тому, що наркотичні речовини негативно впливають на нервову систему і психіку людини. Чим більше наркоман занурюється в згубну пристрасть, тим помітнішими стають відхилення від норми в його поведінці.

Згубний вплив хімічних препаратів виражається в:

  • відсутності інстинкту самозбереження (особливо при бажанні дістати наркотик);
  • невмотивованій агресії до близьких і сторонніх людей;
  • обмеженості: людина думає тільки про те, де дістати чергову дозу.

Перелік далеко неповний, але показовий. Знайомство з ним допоможе людині, яка планує спробувати марихуану або ЛСД, задуматися та усвідомити той факт, що повернутися до нормального життя буде дуже складно.

Вплив наркотиків на шкіру

Регулярне вживання наркотичних препаратів згубно відбивається на роботі всього організму. В результаті сильно змінюється зовнішність. Спостерігається швидка втрата ваги, руйнування зубів, виразки по всьому тілу.

Сильнодіючі препарати (героїн) провокує виникнення абсцесів. До всіх «принад» додається сильне свербіння по всьому тілу. Запалення слизової носа – не рідкість. Шкіра стає в’ялою, набуває сіруватого відтінку.

Організм стрімко старіє, що явно відбивається на зовнішньому вигляді. Косметика не допоможе. Вона лише підкреслить зміни.

Звернення до професіоналів реабілітаційного центру «Принцип+» допоможе впоратися зі згубною пристрастю. На лікування наркоманії анонімно ціни залишаються на демократичному рівні. Щоб почати боротьбу за своє здоров’я, необхідно зв’язатися з лікарями центру. Після огляду і безкоштовної консультації складається програма лікування.

Пацієнт протягом усього курсу терапії перебуває в стаціонарі. Комфортні умови перебування допомагають пацієнтам швидше адаптуватися до тимчасової ізоляції від зовнішнього світу. Відвідування рідних не заборонено. Важливо заздалегідь узгодити з лікарями дату візиту.

У реабілітаційних центрах не застосовуються методи фізичного впливу, тільки медикаментозна терапія, спілкування з психологом, прогулянки на свіжому повітрі.

Реабілітаційний центр «Принцип+» допоможе повернутися до нормального життя.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ