Однією з поширених форм алкоголізму є запої. Ця згубна звичка не тільки шкодить алкоголіку, а й всім, хто його оточує. Рано чи пізно людина, залежна від спиртних напоїв, стає неадекватною, агресивно налаштованою на спроби рідних побороти пияцтво та вилікувати алкоголізм, не може вчасно зупинитися, вживаючи алкоголь у великій кількості. Інколи людина сама розуміє, що стала залежною від алкоголю і хоче побороти хворобу, але самостійно боротися з проблемою вона вже не здатна. На допомогу прийдуть фахівці наркологічного центру «Принцип +». Головне в лікуванні алкоголізму – не залишати хвору людину на одинці з проблемою.
Різновиди запою
Запій – спеціалісти відносять такий стан до патологічної інтоксикації організму, яка викликана тривалим вживанням спиртних напоїв у великих дозах. Запої є характерним станом для алкогольної залежності 2 та 3 ступенів, з часом вони частішають, стають більш тривалими, печінка перестає справлятися з великою кількістю токсинів, продуктів розпаду алкоголю, які накопичуються в організмі людини і призводять до фатальних наслідків.
Фахівці виділять два типи запою:
- Помилковий, або псевдозапій, спровокований випадковими обставинами: несподівана зустріч з давніми друзями, завершення робочого тижня, спроба забути про сварку з дружиною. З такого стану алкоголік виходить самостійно протягом декількох днів, що обумовлено соціальними причинами (закінчилися гроші, необхідність виходити на роботу).
- Істинний запій базується на фізіологічній потребі людини вживати спиртні напої. Такому стану передує зміна поведінки, людина без причини стає дратівливою, пригніченою.
За тривалістю запої можуть бути:
- довгостроковими – тривають довше одного тижня: організм швидко звикає до алкоголю, тому для сп’яніння необхідна велика доза, яка може становити від одного до трьох літрів;
- короткостроковими – тривалість не довше двох-трьох днів, такий запій можна швидко перервати, при цьому людина не проявляє невдоволення або агресії.
Наслідки запою
Тривале вживання спиртних напоїв має негативні наслідки для здоров’я людини, серед яких:
- Порушена робота органів;
- Нічні кошмари, галюцинації, безсоння;
- Приступи блювоти, які важко зупинити через порушену роботу органів ЖКТ;
- Загострення хронічних захворювань;
- Кишкова кровотеча;
- «біла гарячка», стан який супроводжується неадекватною поведінкою;
- Порушення пам’яті, дезорієнтація;
- Набряк мозку, що може призвести до загибелі хворого.
Виведення з запою: де проходить лікування
Головне в лікуванні від алкоголізму, з розумінням ставитися до хворого, йти йому на зустріч, допомагаючи побороти хворобу. Тому фахівці наркологічного центру «Принцип +» надають послуги на різних рівнях.
- Виведення із запою дома, що дозволяє допомогти хворій людині позбавитися від залежності, не звертаючись до лікувального закладу.
- В умовах амбулаторії або денного стаціонару.
- Виведення із запою в умовах спеціалізованого стаціонарного відділення.
Вибір місця, де людина, залежна від вживання спиртних напоїв буде проходити лікування, залежить від стану пацієнта, тривалості запою, а також факторів ризику. То таких факторів ризику фахівці відносять:
- тривалі запої, які тривають протягом тижня і більше;
- на фоні виснаження організму дуже поганий стан здоров’я пацієнта;
- наявність хронічних захворювань серця, головного мозку, печінки, нирок, або хвороби, які викликані вживанням алкоголю;
- алкогольний делірій, або «біла гарячка».
В чому полягає сутність процедури виведення із запою
Виведення із запою важка процедура, яка потребує від фахівця досконалого знання фармакодинаміки психотропних препаратів. Допомога надається на стадії, коли алкогольне сп’яніння переходить в стадію похмільного синдрому, оскільки саме в цей час дія препаратів на мозок пацієнта має максимальний ефект. Паралельно з введенням спеціальних лікарських засобів проводиться детоксикаційна терапія, для чого використовуються інфузійні розчини, вітаміни. Для прискореного виведення з організму токсинів, назначаються сечогінні препарати.
Таке поступове використання медикаментозної терапії повертає людину до звичайного життя. Але такі заходи не мають довгострокового ефекту. Для допомоги хворому, який бажає позбавитися від алкогольної залежності, необхідно пройти курс терапії, яка не допустить рецидиву хвороби.
Під час виводу із запою не треба робити спроби розв’язати проблему самостійно. Примусове лікування, особливо, коли людина знаходиться у стані алкогольного сп’яніння, також не буде мати бажаного результату. Під час тривалого запою категорично не можна приймати будь які лікарські засоби, це може мати летальні наслідки. Найкраще рішення – звернутися за допомогою до фахівців наркологічного центру.