Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Стадії наркотичної залежності

Стадії наркотичної залежності

Наркозалежність – небезпечна хвороба, яка забрала життя тисяч людей по всьому світу. Для неї не існує віку, але одне відомо напевно – у тих, хто вживає наркотичні речовини, майже нема ніяких шансів дожити до шановного віку. Максимум хронічний наркоман «згорає» за 7-10 років. Коли тільки-но відбувається формування наркотичної залежності, про це мало хто замислюється. А через короткий час зупинити хворобу вже буває зовсім неможливо. Фахівці-наркологи виділяють декілька стадій розвитку наркозалежності.

Стадія перша: психічна залежність

Наркоман-початківець тривалий час перебуває у «рожевому» періоді хвороби, коли здається, що доза лише додає емоцій існуванню і відмовитися від неї дуже просто. Тільки не сьогодні… і не завтра. Радісна ейфорія притупляє свідомість і хворий навіть не помічає, як для досягнення первинного ефекту потрібно все збільшувати дозу. Рідкі моменти просвітлення поглинаються наступною порцією, бо існування у світі без «допінгу» здається надто сумним, все навкруги дратує і викликає апатію. Таким чином наркоман непомітно переходить до другої стадії наркотичної залежності, яка загрожує вже не тільки емоційному стану.

Стадія друга: фізична залежність

Людський організм легко підлаштовується під існування у ньому наркотиків. Тому при відсутності звичної чергової дози видає цілу революцію симптомів, які називаються наркотичною абстиненцією. Вона може виражатися алергічною нежиттю, сльозотечею, чханням, жаром чи ознобом, судомами м’язів, болями в шлунку, кишечнику. В залежності від «стажу» прийому речовин, абстиненція триває від декількох годин до декількох тижнів. Наркоман на другій стадії формування наркотичної залежності навіть при збільшенні дози не отримує первинної ейфорії. Вона спрямована лише на те, щоб утамувати абстиненцію.

Стадія третя: згасання організму

Подальше вживання отруйних речовин опускає наркомана на самісіньке «дно». Молодь виглядає глибокими старцями, періоди агресії чергуються із повною апатією до життя, наркотик більше не приносить радощів, а тільки позбавляє від болі. Існує думка, що тим, хто досяг «дна», легше відштовхнутися і вилікуватися від пагубної звички. Але на третій стадії розвитку наркотичної залежності частіше за все зустрічаються саме літальні випадки.

Будьте пильними. Бережіть близьких та звертайтеся по допомогу вже на ранніх стадіях розвитку захворювання!

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ