Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Стадії розвитку алкозалежності

Стадії розвитку алкозалежності

Цікавить лікування алкоголізму Івано-Франківськ? Буває важко зрозуміти, чи допомога вже потрібна, чи ще можна справитись власними силами. Розберімось зі стадіями алкоголізму, і коли виникають тривожні дзвіночки.

Перша стадія алкоголізму

А при сильному сп’янінні починається амнезія. До певного моменту людина пам’ятає, де, з ким вона почала випивати, а з якогось періоду нічого не може пригадати: ні що вона говорила або робила, ні що накоїла в п’яному стані, ні як дісталась додому або виявилася в незнайомому місці. 

Це вже серйозний дзвіночок, який вказує на те, що спирт  руйнівно впливає на ЦНС. Рання поява пробілів пам’яті – найчастіше говорить про злоякісний перебіг алкоголізму. На 1-й стадії амнезії (блекауту) зазвичай бувають лише після важкого сп’яніння, а далі вони відбуваються постійно і на 2-й, і 3-й стадіях виникають після всіх п’янок.

При встановленні захворювання симптоми об’єднуються в комплекси, які називають синдромом. Навіть якщо в цей час людина вживає лише слабоалкогольні напої, наслідки пивної залежності ідентичні зі звичайним алкоголізмом.

Синдром реактивності включає такі симптоми:

  • втрату блювотного рефлексу;
  • втрату відрази до алкоголю вранці;
  • перехід від епізодичного до систематичного зловживання;
  • можливість організму добре функціонувати при щоденному зловживанні алкоголем;
  • зміна симптомів сп’яніння (поява ефекту бадьорості, перебільшений прояв рис характеру людини).

Другий насторожуючий синдром, що з’являється на 1-й стадії алкоголізму, – це психічна залежність, яка включає два симптоми:

  1. психічний потяг до алкоголю (непереборний патологічний потяг);
  2. здатність відчувати психічний комфорт тільки в стані сп’яніння.

Всі прояви алкоголізму (вони називаються клінічною картиною захворювання) на першій стадії визначаються цими двома синдромами. На наступних стадіях виникають нові симптоми та синдроми, клінічна картина алкоголізму ускладнюється.

Здатність вживати великі дози спиртного без порушень функціонування (а похмілля на цій стадії ще немає) створює у людини оманливу впевненість, що його пияцтво залишається без наслідків.

На першій стадії алкоголізму похмілля на ранок ще немає. Але вранці алкоголік вже не так бадьорий і свіжий, як раніше. Він насилу прокидається, відчуває себе млявим, розбитим, будь-яка робота його стомлює, настрій знижений і нестійкий, він гнівається та нетерплячий, порушується сон. Цей синдром в медицині називають астенічним. Тривати він може від пари днів до 3-4 тижнів після зупинки вживання спиртного.

Друга стадія алкоголізму

На 2-му етапі залежності до вже наявних синдромів приєднується і ще й фізична залежність. 

Він означає залежність фізичного (а не тільки психічного, як на 1-й стадії) стану від присутності або відсутності в організмі алкоголю. Він служить проявом нездорової потреби організму в прийомі алкоголю.

У синдром фізичної залежності входять наступні симптоми:

  • компульсивний потяг до алкоголю;
  • потреба в фізичному комфорті;
  • алкогольний абстинентний синдром (похмілля).

Згодом приходить важкий похмільний синдром. Після вживання великих доз алкоголю (а при розвитку хвороби це відбувається після будь-якої випивки) людина засинає тяжким сном, з якого важко проснутись. Але о 4-5 ранку сон стає поверхневим, з жахами.

Зазвичай о 5-6 ранку алкоголік прокидається від непереборної тривоги. Все страшить та насторожує, в темряві неможливо перебувати, але і при світлі не краще. Серце калатає,  в голові стукає, він весь у липкому поту, ноги та руки ватні, сил нема, болить і паморочиться голова. Встати вдається з великими труднощами. Людину хитає, підлога вислизає з-під ніг, впевнено рухатись не вдається. 

Запій – один з найтяжчих проявів алкоголізму. У цьому стані повністю відсутній контроль над своїми діями та життям. Навіть якщо у пияка є важливі справи,  це його не турбує, він стурбований тільки проблемою випивки і може зробити тривалий прогул, поки запій не скінчиться алкогольним делірієм.

Тривалість 2-й стадії залежить від темпу розвитку захворювання. При типовому перебігу вона триває 8-13 років, при злоякісному – близько 3-5 років.

Третя стадія

Це фінальна стадія, яка може закінчитись смертю в любий момент. Тому не потрібно затягувати до неї, шукайте реабілітаційний центр Івано-Франківськ “Принцип”, ми маємо налагоджений  підхід до алкоголіків на кожній стадії, та витягували зі страшних станів багато пацієнтів. Ми 100% зможемо допомогти.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ