Проходячи лікування наркоманії в Івано-Франківську, пацієнти вважають, що зможуть повернутись у звичайний ритм життя після повернення додому. При цьому кожен орієнтований на повну відмову від прийому заборонених речовин. Завадити успішному відновленню можуть, як не дивно, родичі, занурені у співзалежні стосунки. За такої патології члени сім’ї не можуть відокремити себе від проблем наркомана, та їх поведінка, зрештою, провокує рецидив. Паралельне лікування наркозалежних та їхніх близьких проводять у центрі «Принцип+», домагаючись пролонгованого ефекту та сприяючи досягненню миру у взаєминах найрідніших людей. Курс передбачає наркологічне лікування для тих, хто пристрастився до ПАР, а також сеанси сімейної психотерапії та відвідування груп анонімних співзалежних.
Симптоми співзалежності
Помітити, що у сімейних взаєминах все гладко, спочатку буває важко. Усі думки родичів після підтвердження факту наркозалежності у матері, батька, брата тощо. спрямовані забезпечення ефективного лікування. Поступово турбота може трансформуватися у співзалежність – внутрішня деформація, за якої спостерігаються:
- неповажне ставлення до наркомана, ігнорування його бажань;
- прагнення завжди знати, що він робить і де знаходиться;
- обман оточуючих, включаючи правоохоронців;
- спроби організувати примусове лікування наркозалежності;
- коктейль із негативних емоцій (роздратування, злості, гніву, провини) щодо хворого;
- пошук виправдань захворювання;
- відмова від власних хобі, кар’єрного зростання, відпочинку;
- віддалення від спілкування з друзями заради збереження у секреті небезпечного діагнозу;
- проблеми зі сном, нічні кошмари;
- підвищена тривожність;
- розлади шлунково-кишкового тракту.
Чим довше відкладати лікування, тим явнішими будуть симптоми.
Прояв спільної залежності

Розвиток патологічних відносин може бути обумовлено сукупністю факторів:
- Особливості характеру: прагнення все контролювати, гіпервідповідальність, деспотизм, схильність до маніпуляцій.
- Досвід минулих відносин. Найчастіше співзалежними стають ті, хто раніше вже був у зв’язку з наркоманом.
- Пережиті у дитячому віці психологічні травми, які дозволяють сприймати і поводитися як самостійна особистість.
- Низька самооцінка. Коли є невпевненість у собі, виникає гіпертрофоване бажання дбати про когось, але до добра така позиція у відносинах не доводить.
- Страх громадського засудження. Заради приховування проблеми багато хто покриває протиправні дії, вчинені чоловіком, дружиною тощо. в стані наркотичного сп’яніння (що дає відчуття безкарності та ніяк не заважає повторно приймати психостимулятори!).
- Жаль або відсутність свого насиченого життя.
Потрібно розуміти, що за будь-якого виду адикції родичі страждають не менше. Наш центр реабілітації ігроманів Івано-Франківськ регулярно консультує подружжя, батьків та дітей людей, захоплених гемблінгом та іншими азартними розвагами. Не рідше проблема виникає й у тих, хто мусить жити з алкоголіком. При наркоманії ситуація особливо серйозна, оскільки будь-яка доза може вбити, відповідно, рідні вважають себе вправі диктувати залежному правилу життя. Але така поведінка лише прискорює прогресію недуги та підвищує ймовірність зриву після завершення лікувально-реабілітаційного курсу.
Як виправити ситуацію?
Починати шлях до сімейної гармонії та позбавлення всіляких адикцій необхідно від усвідомлення наявності проблеми. Після цього слід максимально швидко попросити про допомогу у професіоналів, а саме – зателефонувати чи приїхати на лікування до нашого реабілітаційного центру, в якому:
- наркомани знаходяться у комфортних умовах на закритій території;
- застосовуються новітні препарати та прогресивні методики психокорекції;
- немає доступу до заборонених речовин та можливості контактувати із залежними приятелями;
- родичам повідомляють актуальну інформацію про самопочуття;
- є можливість відвідування анонімних груп співзалежних, де можна поділитися своїми переживаннями, вислухати поради та поступово поміняти внутрішні установки;
- з кожним пацієнтом індивідуально працюють психологи, також ми проводимо об’єднані сеанси, де розуміємо першопричини формування токсичних відносин.
Спільне лікування наркозалежності Івано-Франківськ у РЦ «Принцип+» створює основу для нормалізації життя не лише пацієнта, а й його найближчого оточення. Наші фахівці допомагають встановити персональні кордони, позбавитися елементів деструктивної поведінки та навчитися взаємоповазі, що є запорукою профілактики рецидивів.