Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 330 359 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Що таке галюциногенні наркотики

Що таке галюциногенні наркотики

Галюциногенами називається певна група специфічних речовин, які спотворюють сприйняття оточуючого середовища. Внаслідок чого, у людини виникають галюцинації як зорові, так і слухові. Даний вид наркотиків поділяється на два види: рослинного та синтетичного походження. Коли хворий вживає специфічні препарати, він відчуває ейфорію, тривогу, параною та нестабільність емоційного стану.

На жаль, через вживання наркотиків зафіксовано багато випадків самогубства та спричинення шкоди оточуючим людям. Вчені порівнюють психологічний стан людини з симптомами шизофренії.

Галюциногени: вплив на організм

Вплив галюциногенних речовин на організм людини досить індивідуальний. Ефект від прийому речовини залежить від того, в якому настрою її вживають та в якій компанії. Соматичний прояв від галюциногенів може бути слабким або відсутнім, на відміну від порушень з боку психіки. Це проявляється у викривленні сприйняття часу та простору, а також у затьмаренні свідомості. Хворий, який приймає препарат, відчуває себе викинутим в інший яскравий всесвіт. Барви та звуки сприймаються більш живими та яскравими, з певним сенсом. Такі зміни в психіці людини супроводжуються досить високою чутливістю зору та слуху, що призводить до виникнення галюцинацій.

Найпоширенішим наркотиком серед молоді є ЛСД (“кислота”). Цю речовину ще у 50-ті роки синтезував вчений з Америки – Альберт Хофманн. Проте, весь спектр впливу препарату на організм людини ще не дослідили. Отруєння ЛСД має свою відмінну рису – це оживання в пам’яті подій з далекого минулого, можливо з дитинства та народження. Дуже часто хворі відчувають себе божевільними через це явище. Поведінка наркоманів, які підвищили свою дозу, залежить від складових галюцинації та відчуття страху смерті. У таких людей відсутнє звичайне сприйняття реальності та елементи критики до себе.

Існує декілька форм наркозалежності:

 1. Толерантність. Коли людина через деякий час збільшує свою дозу, щоб отримати колишній ефект від вживання специфічних речовин.
 2. Важка залежність. Якщо хворий не приймає препарат, він відчуває сильний дискомфорт та ломку.
 3. Залежність на психологічному рівні. Незалежно від того, чи є фізична необхідність для вживання наркотику, людині все одно потрібна доза.

Зміни в організмі, які викликані прийомом галюциногенних речовин, незворотні. Руйнівні властивості наркотику накопичуються та викликають у хворого втрату енергійності, здатність до вчинення цілеспрямованих дій.

Галюциногенні гриби

Незважаючи на те, що галюциногенні властивості деяких грибів були відомі ще за часів ацтеків, саме з середини ХХ століття набуло популярності зловживання наркотиків, як рослинного, так і хімічного походження.

Основною діючою речовиною, яка входить до складу грибів є псилоцибін. Такий вид наркотиків заборонений, але молодь все одно його їсть, заварює та п’є як чай. Через те, що у грибів присутній гіркий присмак, зазвичай, їх добавляють до інших харчових продуктів. Псилоцибін стійкий до теплової обробки. Людина відчуває ефект від прийому грибів протягом 30-90 хвилин. Вона бачить різні галюцинації, кольори та звуки. Проте, потрібно пам’ятати про негативний ефект від прийняття наркотичних речовин, а саме:

 • відчуття тривоги та страху;
 • запаморочення;
 • нудота та блювота;
 • панічна атака;
 • слабкість у м’язах;
 • не усвідомлення себе як людини;
 • галюцинації;
 • психоз.

Найпоширенішими грибами, які викликають галюцинації, є мухомори та деякі види пластинчастих. До складу мухоморів входить іботенова кислота та мусцимол. Саме вони руйнують тканину мозку та викликають неприємні відчуття (нудота, неконтрольоване сечовипускання та сльози). Псилоцибінові гриби також шкідливі для мозку. Вони викликають відчуття ейфорії, проте, коли людина пригнічена, не може позитивно сприймати події, замість радості чинить самогубство та вбивства.

Наркоманія вважається найбільшою бідою у сім’ї. Якщо у вас є підстави підозрювати близьких людей у залежності або ви зіткнулися з проблемою, то варто негайно звернутися до професійних наркологів. У нашому центрі “Принцип+” вам розкажуть про ознаки вживання наркотичних препаратів та допоможуть діагностувати проблему. Несвоєчасне надання допомоги хворому може призвести до психічних порушень, незворотних проблем зі здоров’ям та фатальних наслідків. Ось чому, так важливо, звернутися саме до професіоналів.

Фахівці наркологічного центру “Принцип+” пропонують лікування від наркоманії за допомогою сучасних методів. Наші лікарі надають комплексну терапію на всіх рівнях, включаючи фізичний та психічний. Спеціалісти готові йти поруч з хворим, постійно підтримуючи його у процесі повернення до здорового способу життя.


 • м. Івано-Франківськ,
  вул. Целевича 16д

 • info@pryntsyp.if.ua

 • 0800 330 359
  viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ