Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 330 359 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Що таке біла гарячка?

Що таке біла гарячка?

Зазвичай після тривалого святкування та зловживання алкогольними напоями, на ранок людина відчуває похмілля. Цей стан супроводжується неприємними відчуттями, як в психологічному стані, так і в фізіологічному. Сильна форма алкогольного похмілля, яка тягне за собою серйозні зміни психіки та нервової системи носить назву білої гарячки або “білочка”.

Симптоми білої гарячки

Біла гарячка розвивається у людини, яка має другий або третій ступінь алкогольної залежності. Організм починає досить гостро реагувати на відсутність регулярного надходження “ліків”. Якщо у хворого була черепно-мозкова травма або інфекційне захворювання, то в такому разі біла гарячка виникає частіше. Виділяють такі прояви цього синдрому:

 1. Роздратованість та агресивність
 2. Відчуття тривоги та страху
 3. Безсоння
 4. Фрагментарна пам’ять
 5. Тремор кінцівок
 6. Рясне потовиділення
 7. Прояв галюцинацій
 8. Затьмарення свідомості
 9. Стрибки артеріального тиску
 10. Погіршення самопочуття (блювота, підвищення температури тощо)

Зазвичай біла гарячка настає на 1-3 добу після відмови від алкоголю, рідше на 4-6. “Білочка” може тривати як 2-5 днів, так і 2-3 тижні.

Якщо людина припиняє вживати алкоголь, організм переходить у стадію психомоторного збудження. Людина стає більш агресивною, емоційною, занепокоєною, її настрій може різко змінюватися. Затьмарення свідомості стає більш помітним, фізична сила зростає, мозок хворого неадекватно сприймає інформацію та оточуючі події, реакція стає непередбачуваною. На жаль, у світовій практиці відомо багато випадків, коли людина під станом білої гарячки нанесла шкоду як собі, так і іншим людям.

Біла гарячка: що робити?

Основною помилкою при проявах білої гарячки є думка, що людині треба дати випити невелику кількість спиртного напою. Такий спосіб може завдати величезної шкоди організму. Річ у тім, що мозок отримує дуже жорсткий дисбаланс між збудженням і гальмуванням. Це може призвести до серцевого нападу, інвалідності або смерті. Тому лікарі не радять вживати подібні заходи.

Якщо ви помітили у близької людини прояви білої гарячки, вам необхідно зробити наступне:

 • зателефонувати в швидку;
 • дати заспокійливе хворому;
 • чекати на приїзд лікарів.

Коли лікар приїде, він оцінить загальний фізичний стан людини, зробить необхідні маніпуляції:

 1. Вимір артеріального тиску, пульсу, температури.
 2. Зробить аналіз крові.
 3. Перевірить рівень отруєння алкоголем та госпіталізує.

Чи вилікується хворий, залежить від того, на якому етапі перебуває хвороба. Виділяють такі форми прояву білої гарячки:

 • неускладнена;
 • абстинентні судомні напади;
 • алкогольний делірій;
 • гострий алкогольний галюциноз.

Якщо у хворого спостерігається важка форма “білочки” та триває два-три тижні, його необхідно лікувати у наркотичному центрі. У нашому закладі “Принцип+” існує цілодобовий нагляд за хворими. Багато років наш кваліфікований персонал проводить лікування алкоголізму та наркотичної залежності. Для усунення проявів білої гарячки застосовується унікальна авторська методика. Суть якої полягає у глобальному комплексному підході до процесу лікування від залежності. Програма лікування хворого включає такі етапи:

 1. Нейтралізація – очищення організму від токсичних продуктів розпаду етилового спирту за допомогою медикаментів, вітамінних і мінеральних добавок та збалансованого харчування.
 2. Психічна адаптація – проведення індивідуальних та групових занять з психологами, застосування ситуаційних методик, заняття лікувальною фізкультурою та інше.
 3. Реадаптація в соціумі – спілкування та контроль емоцій, усвідомлення відповідальності за свої вчинки.

Після того, як людина пройде курс лікування, наші спеціалісти проводять необхідні дослідження та можуть запропонувати пройти реабілітаційну програму. У нашому центрі ми вчимо хворого розпізнавати емоційні подразники, які раніше приводили до зловживання спиртними напоями. А також допомагаємо пацієнту прийти до фізичної норми та усвідомити той факт, що він хворий не тільки фізично, а й морально. Такий підхід до лікування алкогольної залежності є найбільш оптимальним та результативним. Спеціалісти центру “Принцип+” прагнуть, щоб людина вийшла здорова і сповнена енергії для подальшого життя без алкогольної та наркотичної залежності.


 • м. Івано-Франківськ,
  вул. Целевича 16д

 • info@pryntsyp.if.ua

 • 0800 330 359
  viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ