Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Що призводить до зриву наркомана

Що призводить до зриву наркомана

Життя у сучасному світі надзвичайно складне і непередбачуване. Важкі моменти дійсності (розлучення, звільнення з роботи, втрата близьких, проблеми з рідними людьми, безгрошів’я) кожен сприймає по-своєму і вирішує по-різному. Виникає спокуса «забутися», поринути у приємну ілюзію, де все добре і не потрібно страждати від поганих думок. В результаті людина потрапляє у наркотичну залежність. Чому вона виникає та що призводить до зриву наркомана? Як це подолати і для чого потрібна професійна мотивація наркозалежних?

Наркоманія: як все починається

Коли звичне життя або мрії руйнуються, дуже важко сприйняти дійсність і знайти правильний шлях. Людина почувається розгубленою і безпорадною. Рідні та друзі не завжди розуміють або навіть не здогадуються, що відбувається насправді. Виникає відчуття самотності та думки про безвихідність. У пошуках порятунку жертва обставин обирає таблетку чи голку аби позбутися болючих роздумів.

Часто буває так, що саме близькі люди пропонують алкоголь або легкі наркотики як спосіб відволіктися та забути проблеми. Відчуття ейфорії та безтурботності, які виникають спочатку, змінюються на протилежні після закінчення дії стимуляторів. Процес звикання у кожного може бути різним. Якщо рівень стресу високий, а психічний стан нестабільний, для постраждалого достатньо лише одного прийому стимуляторів, щоб «підсісти».

Наркотична залежність – це захворювання яке впливає на фізіологічний, психологічний та емоційний стан організму. Коли наступає синдром відміни, хворому потрібна нова доза, яка нейтралізує біль та подарує коротку мить щастя. Небезпека полягає у необхідності вживати більше і частіше, щоб досягти бажаного ефекту. Це призводить до важких наслідків: порушення психічного та фізичного здоров’я і навіть втрати життя.

Чому відбуваються зриви наркомана

Життєві складнощі можна подолати за умови підтримки та розуміння з боку рідних або друзів. Якщо у якості рятівника людина обрала наркотики, самостійно позбавитися від такої залежності неможливо. Часто наркозалежні не бачать проблеми та не бажають відмовлятися від звичного способу життя.

Основні причини хронічної наркоманії:

  • стресові ситуації – нездатність впоратися з життєвими складнощами;
  • доступність наркотиків – можливість замовити психоактивні речовини в інтернеті;
  • соціальна ізоляція – відчуження у суспільстві та нездатність адаптуватися в ньому.

Позбавити наркомана залежності можливо, якщо близькі люди достатньо терплячі та здатні надати хворому підтримку. Важливо знайти з ним спільну мову, розкрити реальну ситуацію та переконати у необхідності порятунку. Якщо людина визнає свою залежність і потребу в допомозі – це перший, найважливіший крок до одужання.

Професійну підтримку та лікування наркоманії в Івано-Франківську можна отримати в наркологічному центрі «Принцип+». Ефективна програма, направлена на мотивацію до звільнення від залежності, попередження рецидивів та медичну допомогу щодо подолання наслідків наркотичного впливу, здатна врятувати життя дорогої людини.

Зриви наркомана: де шукати допомогу

Наркоманія – тяжка хвороблива залежність. Навіть за умов професійної реабілітації та довгого утримання від вживання наркотиків є небезпека рецидиву. Чому це відбувається, чи можна уникнути зривів, що робити, коли це сталося?

Найпоширеніші причини:

  • легковажне ставлення до лікування – хворий не вважає за потрібне звертатися за порадою до групи підтримки та користуватися досвідом інших;
  • нехтування рекомендаціями та допомогою фахівців – після курсу реабілітації багато людей намагаються подолати життєві негаразди самостійно, що спонукає їх до старих методів порятунку;
  • самовпевненість – після тривалої ремісії виникає спокуса вжити алкоголь або легкі наркотики у надії, що це не спричинить залежності та бажання зірватися.

Реабілітаційний центр  Івано-Франківськ, володіє багатоплановими методиками психологічного та медичного лікування залежності. Команда фахівців проводить зустрічі для первинної та вторинної мотивації наркоманів, збори груп підтримки для уникнення рецидивів, надає медичну допомогу для детоксикації та позбавлення від наслідків наркоманії.

Після того, як хворий перервав зв’язки з наркозалежними, пройшов реабілітацію в центрі та звільнився від фізичних проблем, йому необхідна підтримка оточуючих для подолання нав’язливих думок про вживання наркотиків, що може призвести до зриву. Регулярне відвідування реабілітаційної групи, розуміння та увага близьких до внутрішніх переживань зціленого допоможуть йому адаптуватися до здорового способу життя без наркотиків.

Кожен наркоман може зірватися. Можливо, це відбудеться неодноразово, але це не привід опускати руки. Основа зцілення – це бажання одужати, психологічна підтримка та реальна мета змінити своє життя на краще. Центр реабілітації «Принцип+» готовий надати консультації та лікування наркоманії в Івано-Франківську всім охочим.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ