Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Психологічна реабілітація після лікування алкоголізму

Психологічна реабілітація після лікування алкоголізму

У наш час до алкогольної залежності можуть бути схильні не тільки чоловіки, а також жінки та підлітки, але завжди є можливість допомогти близькій людині, яка потрапила у біду. Лікування алкоголізму потребує фахової допомоги, яку надає наркологічний центр «Принцип+».

Причини, які штовхають до алкогольної залежності

Не є секретом те, що звичка до «душевних стимуляторів» з’являється не від щасливого життя. Як правило, проблема криється у душевному стані, який здається занадто важким або нездоланим. Так частими причинами хронічного вживання алкогольних напоїв стають:

  • труднощі на роботі, боязнь бути звільненим, втратити робоче місце та джерело доходу для сім’ї;
  • негаразди в особистому житті;
  • встановлений лікарями важкий діагноз;
  • зниження рівня доходів, борги, з якими дуже важко розрахуватися;
  • обмеження рухливої активності, неможливість займатися улюбленою справою.

Виявити, що саме стало причиною алкоголізму, яка подія в житті хворої людини підштовхнула до того, що спиртні напої стали невідмінною частиною життя, відсуваючи на другий план сім’ю, кар’єру, нормальне, здорове життя, є основною задачею фахівців наркологічного центру «Принцип+». Тільки так можна виявити та усунути негативний вплив цих факторів та не допустити рецидиву хвороби.

Реабілітація – з чого починається одужання

Оскільки у кожної людини свої причини, які призвели до виникнення проблеми, лікування від алкоголізму потребує індивідуального підходу до кожного пацієнта. Першим кроком для одужання є розуміння проблеми. Людині необхідно визнати її, зрозуміти, наскільки згубний вплив вона має на фізичне та психологічне здоров’я, як особисте, так і оточення.

Але відмова від вживання алкоголю може стати причиною розвитку депресивного стану, появи у людини, яка пройшла курс лікування від алкоголізму, відчуття власної нікчемності, важкості проблем, які лягли вантажем на плечі. У такому стані людина може зірватися та знову почати вживати алкогольні напої і справа тут не у слабкій волі, а психологічній залежності, побороти яку допоможуть фахівці наркологічного центру «Принцип+».

Цілі програми з психологічної реабілітації після лікування алкозалежності

Головними цілями психологічної допомоги пацієнтам, які пройшли курс лікування від згубної звички вживати напої, у складі яких спирт, є:

  • повернення людини до нормального життя;
  • повне усунення фізичної та психологічної залежності;
  • відновлення нормальної роботи внутрішніх органів, які були пошкоджені під час хвороби.

Під час реабілітації пацієнт проходить психологічну підготовку, створює правильну мотивацію. Кваліфіковані фахівці допомагають йому відновити здатність до самокритики, об’єктивної оцінки власних дій. Серед методів, які пропонуються людині, що бажає позбавитися залежності та повністю вилікуватися від алкоголізму, щоденні лекційні заняття, де проводиться робота з використанням спеціальної літератури, пропонується перегляд відеоматеріалів. Теми лекцій присвячені різноманітним аспектам хімічної залежності, психологічним особливостям, а також процесу одужання.

Ще одним методом психологічної допомоги пацієнтам, які побороли бажання вживати спиртні напої, є робота у психотерапевтичних групах. Тут кваліфіковані фахівці наркологічного центру пропонують разом провести аналіз проявів хвороби в особистому житті, оцінити ті втрати, які людина понесла, вживаючи у великій кількості алкоголь. У групі проводиться письмове опрацювання завдань, які отримують пацієнти. Одним з типових завдань є розповідь про те, що заставило людину звернутися до центру та отримати кваліфіковану допомогу. Працюючи разом з іншими людина відчуває підтримку, у неї розвивається відчуття довіри, що є важливим фактором на шляху до одужання.

Досягти успіху та побороти психологічну залежність від вживання спиртних напоїв допомагають індивідуальні консультації. Так лікар може запропонувати методи, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта, надати емоційну підтримку, супроводжувати його протягом всього курсу реабілітації.

Ефективним методом побороти свою хворобу та отримати шанс на здорове життя є відвідування груп зворотного зв’язку. Відвідуючи такі групи пацієнти мають можливість побачити, якими вони були, зберігаючи при цьому тверезе та ясне бачення своїх сильних та слабких сторін.

Курс тілесно-орієнтованої психотерапії дозволяє людині краще зрозуміти мовус свого тіла, навчитися проявляти турботу до себе, повернутися до здорового життя.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ