Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Що призводить до ігрової залежності

Що призводить до ігрової залежності

Кількість підлітків і дорослих, які звертаються в наш центр реабілітації ігроманів Івано-Франківськ, за останні роки стрімко зросла, причому багато хто з них потребує лікування запущених форм психологічної залежності. Що провокує патологічне захоплення азартними розвагами або комп’ютерними іграми, як визначити наявність подібної проблеми у себе або члена сім’ї? Відповіді ви зможете отримати в цій статті. Дуже важливо якомога раніше виявити захворювання і пройти комплексне лікування, адже ігроманія призводить до серйозних психічних відхилень і не дозволяє людині бути частиною соціуму.

Ігрова залежність належить до категорії психологічних патологій, які формуються шляхом активації під час гри центрів задоволення в мозку людини. Чим більше хворий сидить перед екраном, тим сильніше йому хочеться повернутися до віртуального світу, де немає повсякденних проблем, і виникає відчуття ейфорії. За статистикою близько 70% підлітків до 5-6 годин щодня проводять за комп’ютером, тому їх називають головною групою ризику розвитку ігроманії. Але це не означає, що залежним від ігор може стати тільки дитина – серед пацієнтів реабілітаційних центрів чимало дорослих і реалізованих у професії людей, яким такі розваги допомагають розслабитися.

Хвороба небезпечна тим, що на певному етапі людина перестає відрізняти справжній світ від вигаданого, внаслідок чого починаються незворотні зміни в мозку і психіці.

Передумови розвитку ігрової залежності

Поява аномального захоплення віртуальними шутерами, бродилками, стратегіями і азартними розвагами так чи інакше пов’язане з бажанням втекти від життєвих труднощів і отримати позитивні емоції. Коли людині чогось не вистачає в реальності – любові, уваги, визнання, свободи дій і т.д., він йде за цим у вигаданий світ, де може бути ким завгодно і робити те, що хочеться. Найбільш часто ігроманія виникає на тлі:

 • нестабільної, несформованої психіки і вже наявних відхилень;
 • невироблених механізмів самоконтролю і вирішення життєвих проблем;
 • відсутність почуття задоволеності собою і оточенням;
 • конфліктів в сім’ї і на роботі;
 • хронічних стресів і перевантажень (як фізичних, так і психоемоційних);
 • нестачі спілкування і замкнутості, сором’язливості людини;
 • нереалізованих дитячих фантазій і неопрацьованих з психологом страхів;
 • неможливості втілення в реальність глибинних бажань;
 • фобій міжособистісних відносин, коли підліток чи дорослий не може налагодити контакт з живими людьми, відчуває себе слабким і нецікавим оточуючим.

Діагностування ігроманії

Починати лікування ігроманії Івано-Франківськ необхідно відразу, як тільки ви помітили за собою або близькою людиною наступні симптоми:

 1. Збільшення часу, проведеного за комп’ютером, і втрата здатності підтримувати звичний режим дня – вчасно лягати спати, ходити на заняття або на роботу і т.д.
 2. Підвищена чутливість до критики, дратівливість і навіть агресія по відношенню до оточуючих без причини.
 3. Порушене сприйняття реальності.
 4. Небажання зайвий раз виходити з дому, щоб довше посидіти і пограти. Зміна способу життя, відмова від спілкування з друзями заради віртуальних розваг.
 5. Зростаючі грошові витрати на ігри – гроші ігромани витрачають на ставки в автоматах, прокачування героїв, покупку всіляких пристосувань для проходження рівнів і т.д. Чим сильніше розвивається залежність, тим більше витрати, причому іноді люди готові відмовляти собі в найнеобхіднішому (одязі, харчуванні) заради оплати ігрових опцій.
 6. Високий ступінь тривожності, асоціальна поведінка, постійні перепади настрою.
 7. Втрата морально-етичних цінностей – ігромани з багаторічним стажем не відчувають співчуття, не здатні до самопожертви і можуть піти на підлість, щоб добути гроші для свого захоплення.

На відміну від алкогольної та наркотичної залежності інтерес до комп’ютерних ігор формується поступово, але рано чи пізно все одно стає патологією. Сказати точно, на якій стадії знаходиться пацієнт (підготовчої, відчаю, безнадії) може лікар-аддиктолог або психолог. Записатися до нього – означає зробити перший крок на шляху до позбавлення від небезпечної пристрасті.

Кваліфікована допомога ігроманам – Івано-Франківськ

Оскільки фізичної залежності у таких хворих не спостерігається, основна робота з позбуття ігроманії – це психокорекція, реабілітація і соціальна адаптація. Залежно від тяжкості стану лікарі підбирають лікувально-відновну програму, в рамках якої пацієнтові допомагають:

 • виявити і нейтралізувати першопричини появи хвороби;
 • розвинути стійкість до стресів і самоконтроль;
 • прийняти відповідальність за себе і свої дії;
 • змінити світогляд;
 • впоратися з глибинними страхами і психологічними травмами;
 • знайти душевну рівновагу;
 • знайти безпечні захоплення і друзів-однодумців;
 • відпрацювати комунікаційні та соціальні навички, які будуть потрібні після повернення додому;
 • налагодити взаємини з родичами;
 • знайти внутрішню впевненість в тому, що можна бути щасливим в реальному світі.

Забезпечити професійне лікування ігроманії Івано-Франківськ, вартість якого буде прийнятною, а результат гарантованим, може центр «Принцип+», де працюють кваліфіковані психологи, і є все необхідне для успішної терапії.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ