Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 330 359 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Передозування: як зрозуміти, що потрібна допомога, і як правильно її надати

Передозування: як зрозуміти, що потрібна допомога, і як правильно її надати

Під впливом психоактивних речовин мозок і внутрішні органи перестають нормально працювати, при цьому людина не здатна перемогти свою залежність, тому приймає препарати навіть сумнівної якості і не контролює їхню кількість. У багатьох трапляється передозування наркотиками, допомога при якому повинна бути надана без зволікання. Важливо не нашкодити здоров’ю наркомана, роблячи ті чи інші дії, а також забезпечити кваліфіковане медикаментозне лікування в найкоротші терміни. Центр «Принцип+» в цілодобовому режимі приймає заявки на надання допомоги на дому або в стаціонарі – просто зателефонуйте, якщо помітили симптоми важкого стану, щоб врятувати себе або близької людини від загибелі! 

Коли може виникнути передозування 

Регулярне вживання психоактивних речовин провокує зміни в роботі серцево-судинної, нервової, сечовидільної, травної та інших систем. Самостійно залежний зупинитися не здатний, але до лікарів звертаються лише в самому крайньому випадку – при настанні передозування. Даний стан виникає внаслідок: 

  • вживання надмірної кількості психостимуляторів;
  • вживання низькопробного ПАР;
  • одночасного введення різних видів заборонених препаратів. 

Кожна доза може стати смертельною, оскільки організм ослаблений і не здатний відновитися без медикаментозної підтримки. «Передоз» є основною причиною загибелі наркозалежних, але вони самі не здатні оцінювати серйозність ситуації і продовжують наражатися на ризик. Спровокувати отруєння можуть: 

  • присутність токсичних компонентів в складі наркотику (їх додають, щоб збільшити вагу і прибуток, що надходить від продажу); 
  • комбінування ПАР і алкоголю, що викликає важку інтоксикацію і кому; 
  • введення психостимуляторів внутрішньовенним способом – при такому вживанні ефект розвивається швидше; 
  • повернення до небезпечної пристрасті – якщо після лікування людина повертається до згубної пристрасті, то вжиття звичної дози може спровокувати «передоз». 

Симптоми передозувань від різного виду наркотиків 

Небезпека несе отруєння будь-яким видом препаратів, але передозування в кожному випадку має ряд особливостей: 

  1. Кокаїн, метамфетамін та екстазі викликають сильні головні болі, тахікардію, тремор кінцівок і рясне потовиділення, а також втрату свідомості. 
  2. Опіати провокують ослаблення дихальної функції, звуження зіниць, уповільнення пульсу, збліднення або посиніння шкірних покривів. Пропадає здатність реагувати на зовнішні подразники. 
  3. Отруєння амфетаміном супроводжується сухістю в роті, нудотою, порушеннями рухової і мовної активності, можуть виникати шкірні висипання. 
  4. Солі інтенсивно впливають на центральну нервову систему, змушують відчувати паніку. Паралельно з’являються болі в грудній клітці, напади нудоти, озноб і підвищення температури, запаморочення. 
  5. Галюциногени при надмірній дозі призводять до психозів і спробам суїциду. 
  6. Героїнові наркомани при передозуванні стикаються з критичним уповільненням дихання, недостатнім забезпеченням мозку киснем, зупинкою серця. 
  7. Внаслідок вжиття у великій кількості снодійного знижується тиск і ЧСС, хворий стає загальмованим і слабким, є ймовірність настання коматозного стану. 
  8. МДВП особливо сильно впливає на роботу серця, тому існує високий ризик аритмії та інфаркту. 
  9. При інтоксикації, викликаної спайсом, спостерігаються судоми, блювота, запаморочення, непритомний стан. 
  10. Ті, хто приймає канабіс, нездатні контролювати мову і рухи. Крім того, у них збільшується розмір зіниць, спостерігається почервоніння шкіри і пересихання слизових оболонок. 

Якщо у вас або родича виникло передозування в Івано-Франківську, реабілітаційний центр «Принцип+» – місце, де готові в режимі 24/7 надати анонімну допомогу, підібравши ефективне лікування з урахуванням стадії наркоманії та виду вжитих психостимуляторів. Загальна тривалість перебування в стаціонарі може бути різною, але в будь-якому випадку пацієнт буде під медичним наглядом. Якщо раптом стан різко погіршиться (що часто буває після «передозу»), лікарі швидко його стабілізують, а в подальшому з хворим працюватиме психолог, щоб мотивувати його на комплексну терапію. 

Що робити при передозуванні наркотиками? 

Незалежно від того, які заборонені препарати людина прийняла, йому потрібна невідкладна наркологічна допомога. Категорично не можна давати будь-які ліки без призначення лікаря і попередньої діагностики, зокрема, лікар повинен точно зрозуміти, що вживав наркоман. Тактика лікування при отруєнні опіатами, спайсом, галюциногенами і т.д. істотно відрізняється. Перше, що слід зробити близьким, – викликати нарколога додому або доставити наркозалежного в клініку. Якщо немає ознак дихання та серцевої активності, потрібно викликати швидку допомогу і відповідно до інструкцій медиків виконувати реанімаційні заходи. Надання першої допомоги наркологом передбачає: 

  1. Підбір антидоту.
  2. Промивання шлунка.
  3. Постановку крапельниці з індивідуально підібраними препаратами.
  4. Відстеження динаміки стану, доведення пацієнта до стійкого поліпшення.
  5. Надання рекомендацій щодо подальшої терапії.

Ще кілька порад, як діяти:

  • не давайте наркотики або алкоголь;
  • перевірте, щоб дихальні шляхи були відкриті;
  • розстебніть одяг, щоб грудна клітка вільно рухалася;
  • поверніть голову набік, якщо почалася блювота;
  • не залишайте хворого одного;
  • вберігайте від травмування об навколишні предмети.

Усунути наслідки передозування дуже складно, особливо при наявності супутніх захворювань, тому набагато розумніше не доводити ситуацію до критичної і звернутися до фахівців з боротьби із залежністю. Поетапне лікування наркоманії в Івано-Франківську в нашому центрі виключить ризик смертельно небезпечного отруєння і допоможе людині повністю відмовитися від вживання заборонених препаратів.


  • м. Івано-Франківськ,
    вул. Целевича 16д

  • info@pryntsyp.if.ua

  • 0800 330 359
    viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ