Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Азартні ігри: як легко втратити все

Азартні ігри: як легко втратити все

В сучасному світі залежність від азартних ігор стала проблемою, якій довгий час не приділялась належна увага. Надмірне захоплення комп’ютерними іграми не призводить до добра. Не варто чекати приємних сюрпризів і від азартних ігор. Для позбавлення від таких залежностей ігроману знадобиться професійна допомога, яку надають спеціалісти реабілітаційного центру «Принцип +».

Спокусливий механізм дії азартних ігор

Чи можна відмовитися від професійної допомоги аби позбавитися від ігроманії? Погодьтеся, кожна людина не відмовиться від того, що вважає цікавим та корисним для себе. Як раз ігроман вважає, що захоплення грою йде йому тільки на користь, навіть незважаючи на те, що руйнується його кар’єра, ділові зв’язки, відношення в сім’ї. Також необхідно зазначити, що захоплення азартними іграми супроводжується постійними фінансовими тратами, які необхідні для покриття витрат. Залежна людина розуміє, що важливо та необхідно позбутися залежності, але в голові крутиться думка, що необхідно зробити останню ставку, аби відіграти все, що біло втрачено під час гри. Як правило, остання ставка стає початковою ланкою в ланцюгу, якому не має кінця краю.

Стадії ігрової залежності

Існує кілька стадій ігрової залежності, кожна з яких мають деякі характерні ознаки для всіх ігроманів:

  1. Стадія захоплення іграми кілька разів на тиждень. Це початкова стадія, де ще можна самостійно позбавитися від згубної звички.
  2. Щоденна гра, яка триває від 1-2 до 8-12 годин. На цій стадії залежність вже достатньо міцно тримає людину, але ще вона має можливість відмовитися від гри, маючи належну мотивацію.
  3. Тотальна залежність, яка відводить на другий план роботу, особисте життя, відпочинок. Людина може цілодобово проводити час перед комп’ютером або азартними іграми. На цій стадії ігрова залежність заходить занадто далеко – починаються безперервні фінансові витрати, можливі крадіжки особистого майна, оформлення кредитів не тільки на себе, але й членів родини, друзів. Захворювання на цій стадії потребує професійного лікування ігроманії ціна якого залежить від складності стану залежної людини та запропонованої програми.
  4. Безнадійність – найважча стадії залежності від ігор, якій характерно повне руйнування особистості.

Сила кожної з цих стадій проявляється та залежить від ступеню залежності – чим більше вона, тим сильніше її фізіологічне та психологічне проявлення.

Серед симптомів, які демонструють хворі на ігроманію звуження кола інтересів. Залежні перестають спілкуватися зі старими друзями, приділяють менше уваги членам родини. Життя такої людини, всі її думки зосереджені на предметі своєї залежності – гри. За можливості вона грає, а якщо не має змоги приділити весь свій час грі, починає придумувати нові стратегії, фантазувати про участь у великій грі, мріяти про великий виграш.

Через короткий проміжок часу після останньої гри залежна людина, починає відчувати занепокоєння, роздратованість, внутрішню потребу як можна скоріше прийняти участь у грі. По силі психологічного дискомфорту, який супроводжує ігроманію, залежність має багато з патологічною тягою, яку відчуває наркоман або алкоголік. Деякі залежні люди переживають стан, який нагадує абстинентний синдром, під час якого хвора людина відчуває головну біль, безсоння, проблеми з концентрацією уваги.

Почавши грати, пацієнт вже не може зупинитися навіть після серії програшів. Час від часу він приходить до рішення позбавитися від залежності назавжди, але згадавши про гру, проговоривши це питання зі знайомим, побачивши ігровий заклад, залежний вже не може протистояти спокусі.

Наслідки лудоманії

Людина, яка потрапила у пастку ігроманії, поступово стає вигнанцем. Все, що її цікавило раніше – захоплення, кар’єра, обов’язки перед родиною відходять на інший план, стає нецікавим та непотрібним. Залежність від ставок має не тільки соціальні наслідки, але й є причиною багатьох проблем зі здоров’ям. Розповіді лудоманів свідчать про те, що багато з них страждають неврозами, неврастенією, депресивними розладами. Часто з’являються нав’язливі ідеї, розлади травлення, порушення роботи органів серцевої та судинної системи. Тому, якщо ви стали помічати, що близька вам людина потрапила в залежність від азартних або комп’ютерних ігор, не варто затягувати з візитом до реабілітаційного центру. Лікування ігроманії Івано-Франківськ ціна, стане вирішеннями проблеми. В реабілітаційному центрі кваліфіковані спеціалісти запропонують програму, яка допоможе позбавитися від згубної звички та повернутися до нормального життя. Кожна програма розробляється з врахуванням індивідуальних особливостей людини.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ