Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 330 359 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Лікування наркоманії методом Довженка

Лікування наркоманії методом Довженка

Наркоманія – тяжка недуга. Легко її позбутись не вдасться. Для початку розберімось у стадіях, що проходить людина перед тим як захворіти.

Стадії наркотичної залежності

Спочатку наступає психологічна залежність. Після першого вживання психоактивних речовин людина отримує відчуття екстазу, повного розслаблення, саме цей стан сприяє розвитку захворювання. Із кожним наступним прийомом виникає психологічна тяга до вживання, а так само для гостріших відчуттів потрібне збільшення дози.

У ті проміжки часу коли людина “в зав’язці”, у неї з’являється дратівливість, падає концентрація на досягнення мети та працездатність. Всі думки та дії спрямовані на отримання нової дози. Такий стан може тривати від 2-3 міс до пів року. Лікування наркоманії краще починати в цей період часу.

Далі наступає фізіологічна залежність. Вживання наркотиків чи алкоголю тривалий час призводить до вироблення звички, організм починає вимагати чергову дозу, а в іншому випадку починається ломка, що супроводжуються такими ознаками:

  • судоми або конвульсії;
  • запаморочення, блювота;
  • зниження апетиту;
  • відсутність сну;
  • больові відчуття у кінцівках;
  • озноб або жар.

На даній стадії допомогти можуть вже тільки кваліфіковані фахівці наркологічного центру «Принцип+» які проведуть детоксикацію та знімуть болісні симптоми ломки за допомогою медикаментозної терапії.

Що таке метод Довженка та як він працює?

Метод Довженка – це психотерапевтична система лікування залежності, розроблений лікарем А.Р. Довженко в середині 80-х років. Протягом 30-ти років та по сьогоднішній день цей метод із успіхом застосовується для кодування алкогольної залежності та вважається найбільш результативним і гуманним. Особливу популярність він набув у країнах пострадянського простору. З 1985 року навчання методу О.Довженка пройшли близько 150 фахівців. Із них у даний час практикують в Україні близько 7 учнів, один з яких працює у реабілітаційному центрі “Принцип+” в Івано-Франківську. Решта вже пішли з життя або припинили роботу з різних причин.

Терапевт яскраво та емоційно, з конкретними прикладами, зрозумілою мовою, розповідає про шкоду алкоголю для організму, його руйнівну дію, та поступово підводить хворого до думки про лікування. На закінчення терапевт повідомляє пацієнтові, що станеться з ним у разі вживання спиртного (неважливо, випадкового або навмисного) в період дії коду. В хворого, який порушив правила, відбувається «ломка коду», і може виникнути нудота, нестримне блювання, і інші серйозні наслідки. Тому не варто пробувати спиртне, щоб перевірити ефективність кодування, це може вам дорого обійтися!

Кодування по методу Довженка

Під час сеансу кодування відбувається психологічний та гіпнотичний вплив на підсвідомість хворого. Йому навіюється байдужість до психоактивних речовин на певний термін, дається установка на тверезий спосіб життя, після чого у пацієнта знижується, а потім пропадає зовсім, тяга до алкоголю. Метод Довженко не вимагає занурення хворого в глибокий гіпноз, і проводиться в бадьорому стані, діючи практично на всіх, навіть на тих, хто вважає, що не піддається гіпнозу. Але хворий повинен мати велике бажання позбутися від алкогольної залежності та утриматися від вживання спиртного та наркотиків протягом декількох днів перед лікуванням (бувають випадки, коли самостійно вийти зі загулу не вдається, особливо, якщо це триває кілька тижнів, тоді потрібне стаціонарне виведення з цього стану).

Кодування за методом А.Р. Довженко нешкідливе для здоров’я, воно нормалізує психіку та функції нервової системи, зміцнює організм. Метод А.Р. Довженко не має нічого спільного з екстрасенсорикою чи чаклунством.

Мотивація родини наркозалежних

У будинку потрібно встановити жорсткі правила: всі члени сім’ї повинні вносити свій вклад у сімейний бюджет, ніхто не повинен жити за рахунок іншого. Кожен повинен виконувати якісь обов’язки. Повідомити наркозалежному про це потрібно так, щоб він зрозумів, що ці правила порушувати не можна. Найголовніше, після установки цих правил, потрібно їх дотримуватися самим. Інакше слова та дії будуть розходитися. І це не спрацює. Невиконання таких простих обов’язків як купувати продукти в будинок, платити за квартиру, оплачувати інтернет тощо, на діях говорить про те що залежний не справляється з життям і йому потрібна допомога.

Не бійтеся відмовити наркоману в його утриманні. Звичайно ж, він може образитися, розлютитися, але це його вибір. Не зупиняйте його, якщо він раптом вирішить піти з дому, але дайте зрозуміти, що готові прийняти його назад, якщо він відмовиться від нинішнього способу життя. Приклад: «ми любимо тебе та готові допомогти, але ми не будемо миритися з твоїм вживанням і підтримувати тебе, коли ти вбиваєш себе!»

Етапи лікування наркоманії в Івано-Франківську

Щоб подолати наркотичну залежність, не достатньо просто кинути вживати наркотики та пережити період ломки. Силою волі можна подолати тільки психологічну залежність, але фізична залежність залишиться в людини на довгий час. При різних зовнішніх факторах – незадоволеності життям, стресах, психічних розладах – наркоман знову почне вживати наркотики. Тому лікування наркоманії в Івано-Франківську проходить наступним чином.

1-й етап. Фізичне позбавлення від наркотиків.

  1. Проводиться очищення організму від продуктів розпаду наркотичних речовин.
  2. Позбавлення хворого від тяги до наркотиків.
  3. Ослаблення абстинентного синдрому.

Наркоман проходить тривале лікування різними медичними препаратами, що поєднується з оздоровчими процедурами. Загальна тривалість курсу може скласти 5-6 місяців, і навіть більше. За цей час у наркомана повинна пройти хвороблива тяга до наркотиків і набагато покращитися його самопочуття та фізичний стан. Після успішного проведення першого етапу реабілітації переходять до другого.

2-й етап. Психологічна реабілітація наркоманів.

Цей етап заснований на мотивації хворого у відмові від вживання наркотичних препаратів. У наркологічному центрі “Принцип+” із пацієнтом працюють психотерапевти та психологи. В ході другого етапу реабілітації людина повинна вирости духовно, відновити здорове мислення і знайти життєві цінності. Позитивним результатом цієї роботи вважається поява у наркомана нового погляду на життя і переосмислення її цінностей.


  • м. Івано-Франківськ,
    вул. Целевича 16д

  • info@pryntsyp.if.ua

  • 0800 330 359
    viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ