Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 330 359 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Мак як наркотична речовина

Мак як наркотична речовина

Наркотична залежність набуває розповсюдженого характеру, заточує у пута силу волі, мораль, робить з особистості залежного раба. Лікування наркоманії в Івано-Франківську позбавляє наркотичної залежності будь-якого ступеню від натуральних та синтетичних речовин групи опіатів. Пропоновані комплексні методики і чіткий реабілітаційний план, індивідуально підібраний для кожного конкретного пацієнта, відкриває можливість уникнути ускладнень супутніх захворювань органів людини.

Запаморочливий склад макової соломки

Сумна статистика свідчить, що понад 85% наркозалежних громадян стали заручниками препаратів, добутих із снотворного маку. Його вирощуванням в промислових масштабах займаються країни Азії, та  незаконно експортують до інших країн.

Мак багатий на алкалоїди фенантренової групи. Стебло та маківки насичені маковим молочком. З соку рослини видобувається опій – наркотична речовина, в складі котрої міститься до 10% морфіну та 1% кодеїну. Дієвою речовиною тут є морфін та його похідні, котрі впливають на мозкові опіантні рецептори, блокуючи передачу імпульсів.

Застосування опію

Сьогоднішній наркотичний ринок пропонує не лише натуральний маковий наркотик. Вже понад століття активно виготовляється ряд напівсинтетичних та синтетичних наркотиків, загальна назва яких – ФЕН, а їх основним компонентом є давно відомий опій, видобутий з макової соломки.

Найбільш вживаними вважаються:

 • опій-сирець;
 • омнопон – гідрохлориди з 50% вмістом морфіну;
 • героїн – напівсинтезований наркотик;
 • метадон (долофин, фенадон), дезоморфин, фентанил – синтетичні речовини.

Указані наркотики викликають подібні ейфорійні переживання, відрізняються лише руйнівною силою та швидкістю звикання до них.

Наркотик, отриманий з природних матеріалів

Синтетичні наркотики з домішками продуктів їх утворення швидше викликають залежність і руйнують організм.

Наркотик, видобутий із природного матеріалу, залишає в собі дрібниці натуральності. Виготовлення порошків, таблеток та розчинної форми наркотиків проходить в неналежних умовах – підсобних замаскованих приміщеннях без спеціального обладнання, контролю та лабораторних перевірок. Тому їх перевірка, що знаходиться в черговій дозі, проходить на наркоманах.

Для витяжки опіумних алкалоїдів з молочка використовують аміак – технічний розчинник, який при хімічній реакції утворює наркотик, введення котрого в організм дарує блаженство, а виведення — жорстокі тілесні страждання.

Вживання макової соломки

Механізм впливу наркотиків з макової соломки передбачає повне блокування больових рецепторів, що породжує почуття легкості, всесильності.

Наркозалежні відчувають 3 стадії опіумного сп’яніння.

Фаза 1

Інтоксикація – триває 1-5 хвилин. Характеризується переживанням різкої хвилі приємного тепла, короткотривале збудження і активізація всіх процесів як реакція на нову речовину в крові.

Фаза 2

Кайф – 2-4 години легкості, умиротворіння, ілюзій та невагомості змінюються глибоким сном.

Фаза 3

Абстиненція (кумар) – період виведення з клітин організму продуктів розпаду, що супроводжується в’ялістю, роздратуванням, апатією та сонливістю.

Найважче кинути вживати наркотики по причині виникнення сильної залежності. Чим довше людина вживає наркотики, чим більша доза, тим виразніше протікає синдром відміни – стан ломоти, коли чергова доза необхідна, як ковток свіжого повітря.

З якої б причини людина не почала вживати наркотики, варто пам’ятати, що лікування наркоманії, ціна котрого набагато нижча, ніж втрата близької людини. Тому варто приділяти увагу своїм близьким, при виявлені симптомів говорити про необхідність лікування як єдиного шансу на одужання. Потрібно звертатися по допомогу до надійного і професійного закладу, де досвідчені фахівці знають, як подолати хворобу.

Реабілітаційний центр «Принцип+» повернув до нормального життя сотні пацієнтів, допоміг розірвати наркотичні окови.

Негативні наслідки від наркотиків та їх лікування

Наркотики скорочують тривалість життя в декілька разів або обривають його несподівано від передозування. Опіати можуть спричинити смерть на будь-якому етапі вживання. Все залежить від ступеня очистки речовини, вживаної дози та тривалості споживання.

Нездужання, від яких починають потерпати наркозалежні:

 • розлади сну, тривожність, агресія, затяжні депресії;
 • розлад всіх органів та систем людини, особливо страждають печінка, нирки;
 • випадіння зубів, волосся, сухість шкіри, погіршення стану судин, їх рубцювання;
 • відсутність апетиту, виснаження організму;
 • гепатити від сумісного використання шприців, ВІЛ/СНІД;
 • заторможеність, зниження уваги, провали пам’яті,
 • моральна і соціальна деградація особистості.

Якщо Ви перестали впізнавати близьку раніше людину, вона змінилася, в неї виникли подібні симптоми, не гайте часу. Проводьте теплі бесіди, переконуйте, підтримуйте, звертайтеся в реабілітаційний центр (Івано-Франківськ). Тільки грамотний медичний підхід разом з сімейною і дружньою підтримкою зможе врятувати від чіпких обіймів ейфорії і повернути людину до повноцінного життя. За детальною інформацією звертайтеся по телефону або заповнюйте форму зворотного зв’язку. Дозвольте нам Вам допомогти!


 • м. Івано-Франківськ,
  вул. Целевича 16д

 • info@pryntsyp.if.ua

 • 0800 330 359
  viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ