Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Як позбутись винного алкоголізму

Як позбутись винного алкоголізму

Перший крок — це визнати у себе винний алкоголізм. Лікування пройде успішніше, якщо пацієнт справді цього хоче. Навіть якщо ознаки винного алкоголізму вийшли на поверхню надто пізно, завжди є шанс на одужання. Головне — це готовність працювати над проблемою і собою. Якщо винний алкоголізм у жінок має навіть яскраво виражені симптоми, до діагностики, на жаль, доходить невеликий відсоток, інші приховують і не визнають недугу.

Немає такої чарівної пігулки як “кинути пити вино кожен вечір” або “як не пити вино взагалі”. Робота з пацієнтом ведеться в трьох напрямах.

 1. Це фізичне відновлення. Адже щоденне вживання вина в наслідок призводить до алкоголізму у чоловіків і жінок, що значно виснажує ресурси організму. Перш, ніж навчити організм жити без допінгу, треба зробити так, щоб людина відчула себе фізично добре.
 2. Психологічна реабілітація. Треба з’ясувати причини залежності, допомогти людині знайти своє джерело гормону радості не прибігаючи до алкоголю.
 3. Соціальна реабілітація. Мета — повернути повноцінне спілкування і репутацію. Адже від цього залежить самооцінка, а вона безпосередньо впливає на бажання поміняти друзів на алкоголь. Є і зворотна сторона, треба навчитися уникати спокуси пити за компанію.

Звичайно відповіддю на питання — як перестати пити слабоалкогольні та “благородні” напої — може стати кодування від алкоголізму.

Але ж головне — це навчитися приймати цей світ тверезим поглядом. Починаючи пити вино щодня, людина не бажає алкоголізму, і вже тим більше лікування від нього, вона бажає отримати задоволення.

Винний алкоголізм знаходить сприятливий ґрунт у вигляді підвищеної схильності до тривог, перевтоми, викликаної бажанням встигнути й кар’єру побудувати і т.д.

Певна частка правди у твердженні про меншу небезпеку винної алкозалежності в порівнянні з горілчаною, безумовно, є. Починаючись набагато раніше за горілчаний (у 10 – 13 років і в крузі сім’ї, проти 15 – 17 років і в підліткових компаніях), пристрасть до вина і шампанського сприймається природною і підточує організм поволі, впродовж 30 – 40 років.

У любителя вина початкова стадія в 3 – 4 рази триваліше, ніж у того, що п’є міцні напої. Організм “підсаджується” на вино поступово, як правило, в силу побутових традицій. Причому на першій стадії постановка медичного діагнозу часто ускладнена. Клінічні прояви алкоголізму — це вживання великої кількості виноградного вина, не продиктованого фізіологічними (спрага) або гастрономічними потребами. При цьому алкоголік, що знаходиться на першій стадії, не відчуває ні почуття насичення (йому потрібно випити ще), ні відрази (ознака горілчаної інтоксикації). 

 

Симптоми алкоголізму від вина

Їх  можна розділити на три групи по стадії розвитку захворювання:

 • Початкова стадія. Людина починає часто вживати вино без особливого на те приводу, мотивуючи це необхідністю розслабитися або підняти настрій. При підвищенні дози вина не проявляються характерні ознаки інтоксикації і похмілля, немає нудоти та блювоти, затяжного сну і м’язових болів. Тривалість цієї стадії може складати від 5 до 14 років.
 • Друга стадія. Частота вжитку вина зростає, з’являється важке похмілля і абстинентний синдром, особа стає дратівливою і нервовою у відсутність алкоголю, з’являються епізоди запою, погіршується зовнішній вигляд, залежний навіть починає іноді нехтувати елементарною гігієною.
 • Третя стадія. Починає пити вино щодня у великих кількостях, при цьому сп’яніння настає дуже швидко – буквально з першого келиха, і надалі стан не міняється незалежно від кількості випитого. Повністю зникає контроль над мірою вживання. Виникають серйозні проблеми зі здоров’ям – порушення в роботі серця, ШКТ, печінки, ЦНС. Зовнішній вигляд стає характерним для людини, що постійно вживає алкоголь, – з’являються набряки, атрофуються м’язи, судини на обличчі стають товстішими і добре помітні, збільшуються завушні залози.

Через низький вміст спирту в вині симптоми алкоголізму малопомітні аж до останньої стадії захворювання, проте це не означає, що в процесі вживання внутрішні органи не схильні до підвищеного зносу і токсичної поразки.

Наслідки вживання вина щоденно

До наслідків винного організму можна віднести:

 • Підвищення артеріального тиску;
 • Серцево-судинні зміни;
 • Тахікардія;
 • Шум у вухах;
 • Руйнування клітин печінки і підшлункової залози;
 • Розлад ЦНС. Можливе виникнення безсоння, яке відступає тільки після декількох келихів вина.

В такому випадку допомога спеціалістів необхідна. “Принцип +” проводить кодування від алкоголізму людям, котрі не в змозі вибратись самостійно і цим руйнують не лише своє життя, а й життя тих, хто знаходиться в їхньому оточенні.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ