Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Лікування дитячого алкоголізму

Лікування дитячого алкоголізму

Дитячий алкоголізм – проблема, яка зачепила весь світ. Особливо це стосується країн колишнього СНД. Звісно, необхідність лікування дитячого алкоголізму навіть не ставиться під сумнів, адже здоров’я підростаючого покоління дуже важливо. За даними ВООЗ, Україна лідирує серед країн за кількістю страждаючих дитячим алкоголізмом. За їх підрахунками понад 40 відсотків підлітків від 14 до 18 років регулярно вживають алкоголь.

 

Що потрібно робити батькам

Батьки, як і інші члени сім’ї, повинні виробити правильний підхід до дитини. Багато наркологів та психологів сходяться на думці, що батьківський контакт з залежним сином або дочкою головне в процесі одужання.
Якщо дитина пристрастилася до алкогольних напоїв, потрібно уважно підійти до наступних речей:

 • розібратися в проблемах, які виникають в житті дитини;
 • забезпечити моральну підтримку;
 • брати участь в її житті;
 • не використовуючи тиск і погрози, підвести до необхідності лікування;
 • звернутися за допомогою до фахівців.

Щирість і бажання батьків діяти забезпечує ефективність лікування. Діти дуже чутливі до брехні, відчувають нещирість, розуміють чи дійсно батьки стурбовані їх станом і хочуть допомогти.

Якщо батько і мати не цікавляться життям своєї дитини, то вона буде шукати підтримку у однолітків і інших людей. Це і може стати початком вживання алкоголю, сигарет і навіть наркотичних речовин. Таким чином, зіткнувшись з проблемами, дитина знаходить їх рішення.

Фахівці радять батькам зацікавити дитину тим, що їй подобається, заповнити її дозвілля приємними і цікавими речами. Спільне проведення часу, підтримка і любов – речі, які можуть повністю перевернути сприйняття світу. Не можна просто взяти і закрити очі на захоплення вашого чада, якщо вам воно не цікаво, потрібно проявляти щирість і тоді дитина відчує турботу і свою потрібність.

Якщо батькам важко дається розуміння хобі свого сина чи дочки, то їм потрібно зрозуміти, що участь в захопленні дитини в їх інтересах. Це об’єднує і сприяє розвитку інтелекту, а в разі залежності – відлученню від неї. Діти дуже сприйнятливі і легко піддаються правильному впливу.
Найважливіші аспекти лікування дитячого алкоголізму:

 • Своєчасне виявлення залежності;
 • При необхідності, стаціонарне лікування;
 • Психологічна допомога і участь батьків;
 • Бесіди з психологом;
 • Спорт і активні види відпочинку сприяють зміцненню організму і виведенню токсинів;
 • Залучення натуральних лікарських засобів.

Профілактика дитячого алкоголізму

Профілактика потрібна для уникнення вживання дитиною алкоголю. Одним з найважливіших аспектів є боротьба з вживанням спиртного батьками, адже саме з них береться приклад. Також важливо брати активну участь в житті свого чада, приділяти йому увагу і цікавитися його захопленнями.

Але найголовніше правило в тому, що кожні батько та мати повинні усвідомлювати, що дитячий алкоголізм – серйозна хвороба, яка відрізняється високою швидкістю розвитку. Не потрібно схвально ставитися навіть до ковтка пива або іншої слабоалкоголки, посилаючись на нешкідливість. Все це може призвести до маси проблем в майбутньому і закінчитися дуже сумно.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ