Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 339 863 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Лікування алкогольного гепатиту

Лікування алкогольного гепатиту

Алкогольний гепатит

У разі систематичного зловживання алкоголем протягом 5-7 років може виникнути алкогольний гепатит – токсичне ураження тканин печінки. На відміну від вірусних різновидів хвороби, алкогольна виникає виключно в результати методичного отруєння організму спиртними напоями, а точніше, продуктами їх розпаду. Вони утворюють ланцюжок хімічних реакцій, які призводять до руйнування клітин печінки, а пізніше – до їх некрозу.

Симптоматика захворювання

Виражений алкогольний гепатит симптоми має наступні:

 1. Майже постійні дискомфортні відчуття у правому підребер’ї – біль, тяжкість, тиск.
 2. Нев’януча втома, постійне відчуття слабкості, незалежно від навантажень.
 3. Різке схуднення.
 4. Темна сеча, світлий кал.
 5. Систематична діарея після вживання алкоголю або жирної їжі.
 6. Почуття гіркоти у роті.
 7. Пожовтіння шкіри, білків очей.

Якщо хворий скаржиться на присутність одного чи декількох симптомів, краще перестрахуватися і відвідати лікаря, бо алкогольний гепатит лікування потребує тривалого та інтенсивного. Чим раніше розпочати цей процес, тим більше шансів на успішний результат.

Існує два ступеня протікання хвороби. Перший ступінь – персистуючий, при якому захворювання можна подолати без будь-яких наслідків. Оборотність процесу можлива за умови повного відмовлення від вживання спиртних напоїв. У разі продовження алкогольних отруєнь розвивається прогресуючий ступінь, що характеризується некротичними ураженнями органу та в кінцевому випадку призводить до цирозу.

Особливості лікування алкогольного гепатиту

За умови дотримання рекомендацій лікаря алкогольний гепатит має дуже позитивні прогнози, навіть у відносно запущених випадках. Але для цього хворому потрібно, перш за все, забути, що таке алкоголь. Курс лікування включає комплекси вітамінів, мінералів, гепатопротектори, а також сувору дієту. Корисною є збагачена білком їжа – риба, молочні продукти, м’ясо, боби. Категорично забороняється вживати жирну, гостру, смажену їжу, смакові приправи.

Досить складно вилікувати алкогольний гепатит – причина цьому в алкогольній залежності хворого. Деякі пацієнти навіть за умови загрози життю не можуть самостійно відмовитися від вживання спиртних напоїв. Якщо Ваші близькі вже зазнали удару від цього страшного захворювання, клініка «Принцип» готова надати всебічну допомогу.

Печінка – орган, який здатен до регенерації навіть в дуже запущених випадках. Важливо тільки допомогти їй відновитися та знищити алкогольний гепатит: особливості лікування потребують початкового стаціонарного перебування. Позитивна динаміка дозволить продовжити відновлення в амбулаторному режимі.


 • м. Івано-Франківськ,
  вул. Целевича 16д

 • info@pryntsyp.if.ua

 • 0800 339 863
  viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ