Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 330 359 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Ігроманія – хвороба 21 століття

Ігроманія – хвороба 21 століття

Принцип+”, центр реабілітації ігроманів (Івано-Франківськ), пропонує лікування від різних видів залежності, в тому числі ігрової. Ігроманія являє собою небезпечну хворобу, що стоїть на одній сходинці з алкогольною залежністю чи наркоманією.

Залежність від азартних ігор

Епідемія ігроманії охоплює людей різних вікових категорій, все більше затягує в свої сіті підростаюче покоління. Про залежність від азартних ігор можна говорити тоді, коли людина вже не може відмовитись від них, хоч як би просто це не здавалось на перший погляд. Контингент ігроманів включає всі соціальні прошарки суспільства. Серед залежних велика кількість людей з грошовим достатком. Немало і тих, хто ледь кінці з кінцями зводить, просаджуючи останні гроші на ігрових автоматах. Якщо немає грошей, людина може вдатись до криміналу чи винести цінні речі із дому, заклавши їх в ломбард.

Азарт від захоплення грою діє на мозок як наркотична речовина. Гравець постійно хоче відчувати сплески емоцій, ейфорію від перемоги чи почуття відчаю при поразці. Це затягує все глибше, на саме дно, коли гра змушує витрачати велику суму грошей. Варто зупинитись, але важко, а часто − не можливо. Гравця важко відірвати від гри, це викликає у нього агресію. Всі думки та інтереси пов’язані у нього переважно зі грою.

Залежними часто стають люди, які відчувають душевну пустоту і намагаються чимось її заповнити, в даному випадку – іграми. Залежність від азартних ігор має декілька стадій:

  1. Людина пристає на гру періодично, мріючи про великий виграш. Це початкова стадія. Легко піддається лікуванню.
  2. Якщо гравець грає часто і в основному програє, це викликає відчай. Призводить до депресії та втрати ще більших грошей, які потрібні, щоб виправити ситуацію і покращити фінансовий стан.
  3. Ігроманія в кінцевому рахунку викликає відчуття абсолютної безпорадності. Часто супроводжується думками про самогубство. В такому випадку хворому потрібне термінове лікування.

Згубна звичка не повинна займати головне місце в житті. Не треба втікати від реалій життя в такий спосіб.

Залежність від комп’ютера

З розвитком нових технологій та появою різноманітних гаджетів залежність від інтернету набуває все більших масштабів. Інтернет робить життя зручнішим, якщо використовувати його з розумом. Але в більшості випадків людина тільки марно витрачає час, підсівши на соцмережі, віртуальні знайомства чи онлайн-ігри.

Залежність розвивається дуже швидко. Людина занурюється в штучний світ ілюзій, реальність стає для неї не цікавою. Навіть, якщо молодь збирається разом, вони мало спілкуються, бо кожен сидить у своєму гаджеті.

Можна спостерігати такі ознаки комп’ютерної залежності:

  • значна кількість часу біля комп’ютера;
  • приймання їжі перед монітором;
  • відсутність інших захоплень;
  • втрата сенсу життя, неадекватність;
  • агресивність на заборону грати в комп’ютерні ігри.

Довгий час, проведений за комп’ютером, негативно впливає на фізичний стан. Відчуваються різі в очах, втомленість, головний біль. Довге сидіння призводить до розвинення сколіозу. Якщо з різних причин немає доступу до інтернету, у ігроманів виникає почуття тривоги, страху і відчаю.

Ігроманія у дітей

Якщо дитині важко спілкуватись з однолітками, вона часто занурюється в комп’ютерний світ. Та ігри не приносять користі. Порушується нервовий стан, яскраві кольори та світло монітора пошкоджують зір, погіршується навчання в школі. Жорстокі комп’ютерні ігри негативно впливають на ще не сформовану дитячу психіку. Є дуже багато суїцидальних ігор. Як результат, багато нещасних випадків, що виникли на цьому фоні.

Щоб допомогти дитині позбавитись залежності, потрібно заповнити життя цікавими подіями. Ходити разом по магазинах, до кінотеатру, в кафе. Корисним буде відпочинок на природі. Потрібно обмежити час, проведений за комп’ютером чи смартфоном. Краще замінити його читанням цікавих книг, активною грою з друзями.

Життя різноманітне й цікаве, та, на жаль, сучасні діти його майже не бачать, бо крім комп’ютера їх нічого більше не цікавить.

Якщо не вдається вирішити проблему самостійно, краще скористатись допомогою спеціалізованого центру.

Як позбутись ігроманії самостійно

Першим кроком в боротьбі з будь якою залежністю є усвідомлення проблеми і бажання самого хворого звільнитись від неї. У боротьбі зі шкідливими звичками дуже важливою є сила волі, хобі та цікаві заняття. Головне – знайти інший сенс життя, заповнити той простір, який займали ігри. Важливо не потрапити в другу халепу. Спорт допомагає гарно підвищити емоційний стан і привести тіло в чудову фізичну форму. Подорожі дають незабутні враження. Здоровий сон є кращим відпочинком для мозку чи психіки.

Потрібно поставити ціль і йти до неї. Час дуже швидко плине, тому не варто марнувати життя на непотрібні речі.

Якщо ситуація складна, краще звернутись до фахівців. Спеціалісти центру “Принцип+” нададуть якісні послуги лікування ігроманії (Івано-Франківськ), ціна для кожного випадку індивідуальна, але завжди доступна.


  • м. Івано-Франківськ,
    вул. Целевича 16д

  • info@pryntsyp.if.ua

  • 0800 330 359
    viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ