Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Азартна залежність, як життя

Азартна залежність, як життя

Сучасний технічний прогрес несе в собі не тільки позитивні зміни, але й сприяє блискавичному розвитку деяких небезпечних тенденцій. Так, одним із факторів риску є азартні ігри. Надмірне захоплення цим явищем призводить до появи ряду психологічних, а потім і фізичних негараздів під назвою ігроманія (лудоманія).

Залежність від азартних ігор (а саме це означає ігроманія) іноді називають «прихованим захворюванням». Вона стоїть в одному ряді з такими хворобами як наркоманія, алкоголізм, але не має очевидних фізичних ознак. Гравці, як правило, заперечують існування проблеми, йдучи на багато жертв задля приховування своєї пагубної пристрасті. Це суттєво ускладнює лікування від ігрової залежності на професійному рівні.

Вигляд ігромана першої стадії майже ніяк не дозволяє визначити його стан, він поводиться адекватно, свідомо, має гарний вигляд і веселий настрій. Фішка в тому, що саме на першій стадії хвороби легше за все витягнути жертву із підступних лап лудоманії за допомогою лише психолога. Але зробити це вдається у мінімальному проценті випадків. Частіше за все ефективне лікування від ігрової залежності потребує втручання більш серйозних сил, бо простими розмовами вже ділу не допоможеш.

Як вилікуватися від ігрової залежності

Звісно, головним чинником для результативного лікування є усвідомлення проблеми. Якщо ігроман в стані задати собі питання: для чого він живе? невже автомати важливіші за сім’ю, кар’єру, навколишній світ? – це вже половина успіху.

Шлях до усвідомлення може бути складним та важким, особливо коли людина вже втратила купу грошей, зруйнувала відносини з близькими. В будь-якому випадку хворому не варто зневірятися в собі, а рідним – оставляти його з проблемою наодинці та підтримати лікування від ігрової залежності анонімно в спеціалізованій клініці.

Власне, кинути грати не так вже й складно. Основні труднощі чекають лудомана потім, на етапі «абстиненції», коли раптово спливаюча жага азарту може погубити всі благі наміри. Щоб цього не сталося, пацієнт випробовує наступні методики:

  • психокорекція – так зване «перезавантаження» підсвідомої мозкової діяльності;
  • нейротерапія – формування стійкості до стресових ситуацій;
  • гіпнотерапія – професійне навіювання певних постулатів в підкірку мозку;
  • рекреаційна терапія – повернення радості буття шляхом розширення дозвілля;
  • медикаментозне лікування – корекція психіки за допомогою медичних препаратів.

Подолати залежність від азартних ігор цілком можливо. Головне – своєчасно звернутися по допомогу професіоналів.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ