Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 330 359 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Аптечні наркотики: актуальність проблеми та наслідки

Аптечні наркотики: актуальність проблеми та наслідки

«Лікарська» наркоманія – особливий вид залежності від наркотичних препаратів. Йде мова про формування наркотичної залежності.

З самого початку всі аптечні наркотики розроблялися з метою усунення болю у пацієнта. Наразі проблема поширена по всій території України, тому що лікарські наркотики легше придбати, а відповідальність за такі дії не передбачена.

З кожним роком українці все менше купують і споживають «вуличні» наркотики (коноплі, кокаїн, героїн і т.п.). Замість цього тепер пачками купуються пігулки від кашлю та знеболюючі препарати.

Які ліки відносяться до категорії аптечних наркотиків

Всі кодеїновмісні ліки – наркотики в певній мірі, чим і користуються малолітні та досвідчені наркомани.

Офіційно усі нарковмісні засоби розподіляються на 2 групи:

 1. Ті, обіг яких обмежено на офіційному рівні — для їх купівлі необхідно мати при собі рецепт, хоча не всі аптеки дотримуються встановлених норм з обмеження відпуску.
 2. Ті, які відпускаються без обмежень (наприклад, сироп «Глікодин», в складі якого є декстрометорфан, викликаючий дисоціативні розлади).

Наркотичні властивості деяких аптечних ліків

Розповсюджені в аптеках знеболювальні ліки хоча і не викликають стану ейфорії (на відміну від вживання сильних наркотичних препаратів), та все ж сприяють звиканню та збільшенню дози. Це, в свою чергу, не тільки продовжує зменшувати біль, а й притупляє свідомість людини, її відчуття та швидкість реакції.

Також можна стверджувати, що прийом засобу проти закладеності носу «Нафтизин» та схожих за складом до нього може викликати залежність. Це пояснюється тим, що відмова від препарату поверне закладеність носу, а в більшості випадків навіть іще більше, ніж до цього.

Наслідки прийому аптечних наркотиків

Наркозалежна людина, котра регулярно вживає кодеїновмісні препарати, відчуває ломку та інші негативні наслідки зловживання ліками. Навіть ті, хто надто довго вживає ліки, можуть відчувати ломку та залежність. Зазвичай 1 доза наркомана в таких випадках становить 3 – 5 пачок за добу.

Ліки, в складі котрих є кодеїн, спричиняють свербіж, висипання, нудоту та розслабленість. Такого наркозалежного можна впізнати за вузькими зіницями і хриплим голосом. А у випадку, коли він перебуває під «кодеїном», хворий балакучий та має гарний настрій.

Ломка – це стан, за якого наркозалежний помітно пітніє, має нудоту, діарею, сильний біль у м’язах та суглобах, депресію та емоційні проблеми.

Також ліки з кодеїном використовуються для приготування морфіну – наркотику, котрий діє швидко та негативно на організм хворого.

Стадії розвитку наркотичної залежності від аптечних наркотиків

Формування наркотичної залежності відбувається в 3 стадії. На першій виникає синдром психічної залежності, котрий проявляється на спочатку не усвідомлено, а згодом – усвідомлено і нездоланно. Ознаки неусвідомленого потягу проявляються таким чином:

 • стан незадоволеності, якщо наркотичного засобу немає;
 • пожвавлення у випадку його можливої появи;
 • неприязні почуття до людей, котрі перешкоджають задоволенню наркотичного потягу.

На другій стадії можна спостерігати відчуття психічного і фізичного комфорту, яке досягається за умови прийому чергової дози. Коли дія наркотичних ліків припиняється, а чергової дози немає, у хворого виникає абстинентний синдром. В такому стані бажання отримати наркотичний препарат притуплює важливі фізіологічні потреби (наприклад спрагу або відчуття голоду). Також на другій стадії повністю зникають захисні рефлекси організму, котрі стосуються можливості передозування; стабілізується максимальний рівень переносимості наркотичних препаратів.

На третій стадії стійкість до наркотичних препаратів зменшується. Дози, котрі приймалися наркоманом раніше, провокують гостре отруєння. Відчуття ейфорії повністю зникає, з’являється моральна та соціальна деградація особистості.

Лікування наркоманії

Наркоманія змінює характер людини, спотворює її особисте «я». В такому випадку необхідно звернутися до спеціалізованих установ, які реабілітують хворих. Лікування наркоманії (ціна послуги в наркологічному центрі «Принцип+» значно менша) – єдиний можливий спосіб зберегти життя рідній людині.

Лікування наркоманії в Івано-Франківську не передбачає заборону продажу різноманітних лікарських препаратів, котрі здатні викликати наркотичну залежність, проте ми допоможемо позбутися наслідків цієї хвороби та повернути сенс життя.


 • м. Івано-Франківськ,
  вул. Целевича 16д

 • info@pryntsyp.if.ua

 • 0800 330 359
  viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ