Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 339 863 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Амфетаміновий “марафон”

Амфетаміновий “марафон”

Частина з тих, хто звертається в наш центр, щоб пройти лікування наркозалежності Івано-Франківськ, приймає фен і страждає від 2-3 стадії наркоманії. Одним з проявів запущеної форми хвороби є амфетамінові марафони, які проявляються у вигляді безконтрольного тривалого вживання психоактивної речовини. Під впливом стимулятора відбуваються серйозні негативні зміни в роботі внутрішніх органів і психіці, при цьому зупинитися самостійно людина не здатна. Щоб не померти від наслідків затяжного вживання ПАР, наркозалежному потрібна термінова наркологічна допомога, надати яку готові співробітники центру «Принцип+». 

Що таке амфетаміновий “марафон” 

Фен є одним з найбільш поширених в нашій країні заборонених препаратів. Це психостимулятор, що впливає на синтез норадреналіну, дофаміну, серотоніну, викликаючи відчуття припливу енергії, гарного настрою, а також збільшуючи працездатність. Пристрасть до нього, людина відчуває постійне бажання прийняти нову дозу, щоб «бути на позитиві», генерувати ідеї, менше думати про проблеми. Амфетаміновий марафон – аналог запою у алкоголіків, коли залежний відразу після закінчення дії вживає нову порцію небезпечної речовини. Такі своєрідні «забіги» починаються довільно і можуть тривати 1-2 тижні, місяць і довше, припиняючись при: 

 • арешті дилера; 
 • відсутності можливості дістати гроші на наркотик; 
 • розвитку фізіологічної реакції відторгнення (якщо пропадає кайф від прийому будь-якої кількості фена). 

Перебуваючи під впливом психостимулятора, хворий: 

 1. Не здатний орієнтуватися в часі, просторі. 
 2. Постійно не спить, перестаючи розділяти день і ніч. 
 3. Агресивно налаштований, може через дрібниці зірватися навіть на родичів. 
 4. Відчуває невпинне нервове збудження, не може всидіти на місці ні хвилини. 
 5. Вступає в конфлікти, свариться з колегами, членами сім’ї. 
 6. Безконтрольно бере в борг гроші, щоб купувати наркотики. Нерідко наркозалежні йдуть на злочини (крадіжки, розбої) для отримання можливості продовжувати марафон. 
 7. Страждає від мігрені, наслідків інтоксикації в періоди зниження концентрації фена в крові. 

Усвідомлено прийняти рішення лікуватися залежний навряд чи здатний, так що турбота про його здоров’я лягає на плечі рідних. І найкраще, що вони можуть зробити в подібній ситуації – довіритися наркологам і психологам. 

Залежність від амфетаміну

До чого призводить тривале вживання амфетаміну 

Прийом фена швидко провокує негативні зміни в стані центральної нервової системи та інших органів. Якщо вживати його довго, існує небезпека розвитку наступних патологій: 

 • ішемічної хвороби, артеріальної гіпертензії;
 • інфаркту та порушення мозкового кровообігу; 
 • ниркової, печінкової недостатності; 
 • ВІЛ, СНІД, інших імунодефіцитів; 
 • хронічного безсоння; 
 • панічних атак, шизофренії, інших розладів психіки. 

Крім цього, наркоман постійно знаходиться в неадекватному стані – галюцинує, недоладно розмовляє, уповільнено реагує на зовнішні фактори тощо. Ресурси організму обмежені, тому на певному етапі органи і системи будуть відмовляти, що поряд з передозуванням здатне призвести до загибелі. 

Зняття ломки в Івано-Франківську допоможе лише тимчасово поліпшити самопочуття наркомана, але не вилікуватися від залежності. Щоб не піддавати родича небезпеці загинути, слід зателефонувати в наш центр і пройти комплексну терапію від наркоманії.

 Лікування наркозалежності від амфетаміну в Івано-Франківську 

Періодичні марафони свідчать про розвиток важкої форми захворювання, при якій пацієнт потребує тривалого (до півроку і довше) відновлення, причому в стаціонарних умовах. Центр «Принцип+» пропонує лікувальну програму, яка дозволяє усунути причини наркоманії та здобути навички, необхідні для подальшого життя в суспільстві. Використовуючи прийоми гештальт-терапії, гіпнозу, когнітивно-поведінкової, сімейної та арт-терапії, а також впроваджуючи систему наставництва, наші лікарі допомагають наркозалежним прийти до розуміння важливості ведення здорового способу життя. У процесі лікування хворим належить: 

 • пройти всебічне обстеження; 
 • очиститися від токсичних речовин – детоксикацію проводять в наркологічному стаціонарі з індивідуальним підбором препаратів і дозування; 
 • відвідувати групові та індивідуальні психологічні тренінги; 
 • підтримувати фізичну форму в спортивному залі, брати участь в житті терапевтичної спільноти; 
 • контактувати з іншими реабілітантами і колишніми наркоманами; 
 • спілкуватися з родичами і психологом на сеансах сімейної психотерапії; 
 • відпрацьовувати загублені комунікативні здібності. 

Виявлення ознак залежності від фена або початок амфетамінового марафону – сигнал терміново почати лікування наркоманії Івано-Франківськ в нашому центрі, де пацієнти можуть розраховувати на цілодобову медичну і психологічну допомогу з гарантією анонімності!


 • м. Івано-Франківськ,
  вул. Целевича 16д

 • info@pryntsyp.if.ua

 • 0800 339 863
  viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ