Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (099) 246-77-79 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Симптоми алкогольної епілепсії

Симптоми алкогольної епілепсії

Пацієнтам, які проходять лікування алкоголізму в Івано-Франківську в центрі «Принцип+», практично завжди доводиться боротися не тільки з потягом до спиртного, а й з наслідками його тривалого вживання. Алкогольна епілепсія зустрічається переважно у залежних зі стажем від семи до десяти років. Захворювання проявляється у вигляді судомних нападів, які без лікування тривають не тільки в п’яному, але і в тверезому стані.

Регулярне вживання алкоголю провокує порушення в роботі нервової системи – зміни електролітного балансу, зниження активності нейронів, підвищення судомного порога. Після чергової дози або при її відсутності розвивається напад, який неможливо передбачити і зупинити.

Додаткові фактори ризику виникнення хвороби:

 1. Вживання неякісних спиртних напоїв ( «сурогату»).
 2. Злоякісні, доброякісні новоутворення ЦНС.
 3. травми шийного відділу хребта і голови.
 4. Атеросклеротичне ураження судин, при якому зменшується інтенсивність кровопостачання мозку.
 5. Енцефаліт, менінгіт в історії хвороби.
 6. Несприятлива спадковість.
 7. Захворювання кровоносної системи.

Головні ознаки алкогольної епілепсії

На відміну від інших патологічних станів, які супроводжують алкоголізм, епілептичним припадкам не властиві виражені явища, що їм передують. Тобто зрозуміти, що людині скоро стане погано, дуже складно. Напади виникають раптово, частіше за все через 2-3 доби після зменшення вмісту етанолу в крові (іноді через тиждень). Іноді перед погіршенням стану спостерігаються незв’язна мова, підвищена агресивність, проблеми зі сном, нервозність.

Характерні симптоми припадочного стану (тонічної фази):

 • спазм м’язів гортані;
 • втрата свідомості, яка супроводжується, як правило, падінням і травмами;
 • закидання голови;
 • короткочасна зупинка дихання;
 • збліднення (посиніння) шкірних покривів;
 • розширення зіниць;
 • безсистемні посмикування тіла різної інтенсивності;
 • піна з рота, спрацьовування блювотного рефлексу.

Після нападу настає клонічна фаза, під час якої алкоголік:

 • поступово відновлює дихання;
 • може мимоволі випорожнюватися через швидке розслаблення м’язів;
 • відчуває пригніченість;
 • надовго засинає.

В окремих випадках відсутні судомні прояви, наступний глибокий сон, зате виникають галюцинації, порушення координації, що передують мігрені та запаморочення.

Частота і сила нападів збільшуються, зупинити їх можна лише, пройшовши повноцінну терапію від залежності, яка може включати виведення з запою, кодування від алкоголізму Івано-Франківськ, психокорекцію та реабілітацію.

Чим небезпечна алкогольна епілепсія

Люди з подібним ускладненням алкоголізму під час нападу можуть отримати серйозні пошкодження, оскільки не здатні контролювати рух і падають там, де стоять чи сидять. У запущених формах виникає епілептичний статус – серії судом, що наступають одна за одною і продовжуються до пів години. Без кваліфікованої допомоги залежний в подібному стані може загинути.

До психічних наслідків захворювання відносять:

 • особистісну деградацію – алкоголік стає дратівливим, прискіпливим, агресивним;
 • зниження інтелектуальних здібностей, втрату професійних навичок;
 • погіршення пам’яті, уважності;
 • мовні дисфункції;
 • депресію, яка провокує спроби самогубства.

Чи можна померти під час нападу алкогольної епілепсії

Небезпека загинути під час судом досить висока, адже хворий нічого не може зробити для поліпшення самопочуття, а припадок може початися в будь-якому місці. Причиною летального результату у залежних з таким діагнозом є задуха в результаті забивання дихальних проходів блювотними масами, набряк мозку, кома і припинення серцевої активності. Щоб не ризикувати життям (власним або члена сім’ї), необхідно звернутися за кваліфікованою лікарською допомогою вже після першого нападу.

Лікування алкогольної епілепсії в Івано-Франківську

Відновити здоров’я пацієнта, що страждає від судомних проявів, можна шляхом послідовної боротьби з основною недугою – алкоголізмом. У нашому центрі хворі проходять ретельне обстеження, щоб підтвердити діагноз, після чого нарколог спільно з психіатром підбирає ефективні препарати: протисудомні, антиконвульсанти, заспокійливі. З організму алкоголіка виводять токсичні речовини, стабілізують стан і призначають фізіотерапію, дієту, а також розробляють персональну програму психокорекції та соціальної адаптації. Цілодобове спостереження і психологічна підтримка дозволяють вчасно реагувати на погіршення самопочуття.

Повна детоксикація від алкоголю Івано-Франківськ, індивідуально підібрана медикаментозна терапія і курс реабілітації в центрі «Принцип+» допоможуть залежному відновитися фізично і морально. Телефонуйте нам, якщо помітили ознаки алкогольної епілепсії та хочете врятувати себе чи члена сім’ї від небезпечної недуги!

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ