Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Чи можна вживати алкоголь під час вагітності?

Чи можна вживати алкоголь під час вагітності?

Вживання спиртного протягом вагітності небезпечне та загрозливе. У крові молекули алкоголю швидко проходять через плаценту та пуповину до вашої дитини. Плацента росте у матці (утробі) та постачає дитину їжею та киснем через пуповину.  Вживання будь-якої кількості міцних напоїв на всіх етапах виношування може завдати шкоди мозку та іншим органам дитини. Жодна кількість алкоголю не виявляється безпечною на цей термін.

Алкоголь на перших місяцях вагітності

Епізодичне вживання випивки жінкою до того моменту, як їй стає відомо про вагітність, зрозуміло, не створює проблем. Організм ембріона починає розвиватися відразу після закінчення менструацій, тому краще відмовитися від спиртного навіть тоді, коли є підозра на ”цікавий” стан.

Алкоголь викликає порушення в розвитку плоду. Якщо мати вживає, то й ембріон набуває алкогольної залежності, оскільки рідина проникає в тканини й через пуповину поступає в зародок. Вміст етилу в тканинах ембріона може виявитися навіть вище, ніж в крові його матері.

Алкоголь уповільнює зростання плоду впродовж всіх 9 місяців. Небезпеку представляють також порушення в формуванні зародка, кровотечі та зумовлений ними ризик запалень, а також викидні. Кесарів переріз жінкам з алкогольною залежністю роблять частіше, ніж іншим породіллям.

Чим довше жінка випиває впродовж вагітності, тим більше явними та важкими будуть ураження мозку у плоду. Внаслідок дисфункції ЦНС можуть з’явитися серйозні порушення в процесі росту. Менш виражені симптоми порушення розвитку у дітей, такі як нездатність зосередитися і порушення мови, не завжди пов’язують з алкоголем.

Пиво під час вагітності

Пиво вважається слабоалкогольним напоєм. До його складу входить хміль, дріжджі/інші інгредієнти, після живого бродіння яких,  люди отримують пиво. Найчастіше його міцність від 3,0 до 6,0 %.

Найшкідливіший в напої хміль містить фітогормон, який може спровокувати гормональний дисбаланс і безпліддя.

У деяких жінок до вагітності була алкогольна залежність, вони часто пили пиво і під час виношування малюка їм хочеться випити. Це очевидне пояснення бажання покуштувати хмільного напою, а ось якщо майбутня матуся пила його рідко чому їй хочеться випити?

Це може бути через недокрів’я, недолік молочних або фруктових кислот, клітковини. Позначається і мала кількість в організмі вітамінів : Е, А, групи B.

Поповнюють вітамінний запас:

  • банани;
  • морква;
  • зелень;
  • яйця;
  • печінка з м’ясом;
  • риба;
  • бобові з кашами.

Навіть найменша, але регулярна доза міцних напоїв становить загрозу розвитку залежності. Позбавитись від неї буде складно і марудно, оскільки лікування алкоголізму займає тривалий термін, окрім реабілітації. Все починається зі, здавалось би, незначної тяги. Нерідко доходить до того, що доводиться звертатись в реабілітаційний центрбо самостійно вибратись з цього стану неможливо. 

Комусь здається, що якщо хочеться випити, значить, цього вимагає малюк в утробі. Насправді він почне чогось явно хотіти та вимагати, тільки коли народиться. Під час вагітності жінка сама вирішує, що їй пити. Відповідальні майбутні матусі без пива обходяться усі 9 місяців виношування малюка.

Наслідки вживання алкоголю під час вагітності

Таким чином, якщо жінка не хоче спочатку завадити процесу розвитку дитини, тим самим зашкодивши йому, необхідно виключити вплив оковитої на плід, забувши про існування спиртних напоїв. Багато вагітних впевнені, що невелика кількість пива або вина ніякого ризику ні для виношування, ні для дитини не представляє. Лікарі на це категорично заявляють: безпечної дози алкоголю не існує. Щоб виключити будь-який ризик для нормального розвитку і народження дитинки, навіть найменшим порціям спиртних напоїв на час вагітності в організмі жінки не повинно бути місця.

Центр реабілітації “Принцип +” в Івано-Франківську надає допомогу людям, котрі спіткнулись з алкогольною залежністю навіть і на початкових стадіях. Лікування алкоголізму — одне з профільних завдань закладу. Новітні методики та персональний підхід до кожного пацієнта є частиною успіху надалі. Коли проблема очевидна, її потрібно не відкладати, а вирішувати одразу.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ