Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
+38 (066) 790-06-05 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово

Мова:

Вплив алкоголю на репродуктивну систему людини

Вплив алкоголю на репродуктивну систему людини

Алкоголізм, сьогодні мало хто замислюється про те, що це важке захворювання, викликане систематичним прийомом алкогольних напоїв. Поступаючи в організм людини, алкоголь порушує роботу всіх органів і систем. Страждають серце і шлунок, печінка, нирки і судини, мозок. У алкоголіка спостерігаються неврологічні порушення, зниження фізичної активності, розумової здібності, порушується робота репродуктивної системи.

Щоб втратити здатність зачати і народити здорову дитину, не обов’язково бути алкоголіком. Організм відчуває вплив при систематичному перевищенні дозволеної дози:

  • для чоловіків – 30 мл етанолу в один прийом;
  • для жінок – не більше 20 мл етанолу в один прийом.

Це стосується не тільки майбутньої мами, але і батька. Вживання чоловіком алкогольних напоїв є одним з факторів ризику для здоров’я майбутньої дитини. Якщо невелика доза спиртного не завдасть великої шкоди, то збільшена порція може значно знизити шанси стати батьками і народити здорового малюка. Лікування алкоголізму в Івано-Франківську є реальною допомогою впоратися із згубною звичкою.

Механізм дії алкоголю на чоловічий організм

Негативний вплив спиртних напоїв на організм чоловіка пояснюється здатністю етанолу безперешкодно проникати в клітини організму. Наслідками зловживання алкогольних напоїв є його вплив на ланки ДНК, що призводить до порушення її повноцінності. Підступність спиртних напоїв в їх сповільненій дії. Вплив чоловік, навіть вживаючи незначні дози, починає відчувати лише через час. Звернення до фахівців реабілітаційного центру           « Принцип + » дозволить не допустити незворотності процесів, які згубно відбиваються на репродуктивної функції чоловіка.

Регулярне вживання спиртних напоїв провокує  вироблення естрогену, гормону, висока концентрація якого знижує потяг до протилежної статі і з часом призводить до фемінізації. В результаті з’являються вторинні статеві ознаки – збільшуються молочні залози, з’являються жирові відкладення в області живота і таза. Істотно знижується якісний і кількісний склад сперматозоїдів, що знижує ймовірність запліднення.

Вживання алкоголю: наслідки для жіночого організму

На жаль, проблема алкоголізму стосується не тільки чоловічого населення. Сьогодні все частіше цим захворюванням страждають представниці слабкої статі. Вживання алкогольних і слабоалкогольних продуктів має згубний вплив на організм жінки. Серед можливих наслідків, впоратися з якими допоможуть фахівці центр реабілітації алкоголіків в Івано-Франківську, такі проблеми.

  1. Безпліддя. Зловживаючи алкогольними напоями, жінки можуть відчувати труднощі із зачаттям. Причинами цього можуть бути порушений гормональний фон, порушення менструального циклу. У порівнянні з жінками, які ведуть здоровий спосіб життя, у любительок алкоголю на 50 відсотків частіше розвивається повне безпліддя.
  2. Підвищується ризик викидня. На будь-якому терміні вагітності вживання спиртних напоїв підвищує ризик викидня. Таке переривання вагітності стає причиною важких ускладнень, в тому числі великі крововтрати, високий ризик для життя, ймовірність розвитку безпліддя. Залежна мати частіше стикається з проблемою виношування дитини, проблемами та ускладненнями під час вагітності.
  3. Ускладнення під час пологів, вони можуть виникнути у будь-якої жінки, але у залежної матері ризик важких пологів збільшується в рази. Ускладнення можуть носити різний характер, в тому числі нести небезпеку здоров’ю та життю малюка.
  4. Алкогольний синдром плода характеризується цілим комплексом порушень. У їх числі порушення розумового і фізичного розвитку, що призводить до появи вроджених дефектів. Синдром з’являється при вживанні під час вагітності спиртних напоїв, а також, якщо один з батьків страждає на алкоголізм.
  5. Ослаблена імунна система матері знижує ймовірність жінки завагітніти і благополучно виносити здорову дитину. Підвищується ризик захворіти вірусними захворюваннями, як під час вагітності, так і після народження малюка. Малюк народжується з ослабленою імунною системою, що знижує можливість його організму чинити опір хвороботворним бактеріям і вірусам. Малюк, часто хворіючи, розвивається слабким.

Крім того, що алкоголізм має негативний вплив на здоров’я, стан організму представників обох статей, перебуваючи в п’яному угарі, людина не усвідомлює всієї небезпеки, в числі яких і нерозбірливість в статевих зв’язках. Захворювання органів статевої системи можна вилікувати, однак їх наслідки незворотні для діяльності репродуктивної системи.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ