Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 339 863 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Алкогольний синдром плоду – особливості

Алкогольний синдром плоду – особливості

Алкогольний синдром плоду

Якщо вагітна жінка вживає спиртні напої, алкогольний синдром плоду є найбільш вірогідним шляхом розвитку подій. При цьому зовсім не обов’язково систематичне пияцтво, патологія плоду може розвинутися навіть за умови разового вживання алкоголю. Шкідливі речовини, які входять у склад напоїв, проникають крізь плацентарний бар’єр та потрапляють у амніотичну рідину. Плід не в змозі самостійно нейтралізувати отруту, тому вона продовжує негативно впливати на організм дитини.

Як визначається алкогольний синдром плоду

Така хвороба як алкогольний синдром плоду симптоми має, розподілені по трьом групам:

  1. Зміни у роботі ЦНС, які виражаються аномальними будовами споруд мозку або різноманітними психічними порушеннями.
  2. Малий зріст, вага при відсутності інших патологій розвитку. Це стосується як внутрішньоутробного етапу, так і подальшого формування організму. Діти з алкогольним синдромом плоду часто народжуються слабкими та занадто малими.
  3. Патології будови обличчя і тіла. Це можуть бути як кісткові аномалії, наприклад, недорозвинений щелеп, так і м’язові – занадто вузькі очні щілини.

Окрім цього, плід може отримати вади серця, статевих органів та інші відхилення. Вираженість тих чи інших патологій залежить від кількості алкоголю, який потрапив до організму майбутньої матері.

Можливості лікування алкогольного синдрому плоду

Як і більшість вроджених хвороб, алкогольний синдром плоду лікування має тільки симптоматичне. Фактично хворі потребують довічного підвищеного патронажу у фізичному, психічному або соціальному плані. Подібні порушення часто супроводжуються проблемами із соціальною адаптацією хворих. Їх асоціальна поведінка викликає обурення інших членів суспільства, особливо у дитинстві.

При встановлені діагнозу алкогольний синдром плоду причина може бути тільки одна – безвідповідальне відношення вагітної до власного здоров’я. Варто усвідомлювати, що навіть «слабеньке» пиво, коктейлі, натуральні віна, шампанське містять алкоголь. Ніякі дивакуваті смаки, навіть продиктовані, ніби то, гормонами, не виправдовують прийом будь-яких спиртовмісних напоїв в такий важливий період життя.

Пам’ятайте, алкогольний синдром плоду особливості може мати досить виражені. Це – на все життя! Не прирікайте малечу на страждання та насмішки, а себе – на довічне «ув’язнення» хворою дитиною.


  • м. Івано-Франківськ,
    вул. Целевича 16д

  • info@pryntsyp.if.ua

  • 0800 339 863
    viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ