Дуже актуальним питанням для населення міст і сіл всього світу є лікування алкоголізму, Івано-Франківськ теж не виключення. Людина, що має алкогольну залежність, приречена до психічних розладів, депресій, а також токсичного ураження внутрішніх органів. В першу чергу відбувається отруєння кори головного мозку. Там концентрація алкоголю більша, ніж в крові. Алкоголь у великих дозах паралізує деякі відділи центральної нервової системи. А також спричиняє розлади кишківника, нирок, може викликати цироз печінки та інше. Нерідко призводить до летальних випадків. Крім самого алкоголю, токсичний вплив на організм призводить продукт його розпаду ‒ ацетальдегід. Він, вступаючи в різні хімічні реакції в організмі, утворює алкалоїди. Їх дія подібна до дії сильних наркотиків.
Лікування алкоголізму в Івано-Франківську
Щоб позбутися алкоголізму, потрібен тривалий і важкий процес. Найбільшим кроком до перемоги, є бажання хворого почати лікування. Якщо людина не може сама побороти алкогольну залежність, потрібна допомога спеціалістів, щоб повернутися до нормального життя.
Лікування алкогольної залежності має декілька етапів:
- усунення фізичної залежності;
- усунення психологічної залежності;
- підтримувальна терапія.
Якщо потрібне анонімне лікування чи кодування від алкоголізму, Івано-Франківськ наркологічний центр «Принцип+» допоможе Вам.
Алкогольне отруєння
При вживанні алкоголю, навіть в малих дозах, можна спричинити тяжкий стан алкогольного отруєння. В таких випадках потрібно негайно надати допомогу потерпілому, спрямовану на відновлення організму. Алкогольне отруєння буває трьох ступенів: початковий, середній і важкий.
Ознаки, що свідчать про отруєння алкоголем:
- порушення координації, незв’язне мовлення, розлад уваги, судоми;
- ейфорія чи навпаки депресивний стан;
- почервоніння чи збліднення шкіри, посилене потовиділення;
- блювання, нудота;
- уповільнення серцебиття, менше ніж 60 за хвилину;
- зниження артеріального тиску;
- зниження температури тіла більше, ніж на 2 градуси;
- втрата свідомості.
Якщо не припинити вживання алкоголю, то ознаки отруєння призведуть до ще гіршого стану.
При важкому алкогольному отруєнні виникають наступні симптоми:
- зупинка серця;
- зупинка дихання;
- кома.
Перша допомога при алкогольному отруєнні
Першу допомогу при ознаках несильного алкогольного отруєння можна надати потерпілому вдома.
- Якщо людина знаходиться в свідомості, в першу чергу потрібно спровокувати блювоту і промити шлунок розчином теплої води з содою. 1 чайна ложка соди на 1 літр води.
- Після цього краще дати сорбенти: активоване вугілля, ентеросгель, тощо.
- Дати чай з лимоном або інший теплий напій.
- Зігріти хворого. Накинути теплу ковдру, покласти грілку до ніг.
- Потерпілого покласти на бік або тримати в сидячому положенні, щоб не захлинувся блювотними масами, лежачи на спині чи животі.
- Забезпечити доступ свіжого повітря в приміщення;
- Відновленню організму сприятиме вживання сольових розчинів невеликими порціями протягом дня. А також мінеральна вода, розсіл з огірків.
Не потрібно стримувати блювотні позиви. Шлунок таким чином намагається позбавитись від алкоголю, який не всмоктався в кров. Але якщо блювання продовжується тривалий час, це може призвести до зневоднення організму, а також може бути ознакою черепно-мозкової травми чи іншого тяжкого захворювання. Необхідна термінова госпіталізація хворого з метою обстеження і надання допомоги.
Якщо людина втратила свідомість, потрібно привести її до тями. Піднести до носа шматок вати, змоченої в нашатирному спирті. При важкому стані і зупинці серця зробити штучне дихання. Негайно викликати швидку. При поверхневій комі робиться промивання шлунку зондом. Якщо кома середня чи глибока, необхідна госпіталізація в токсикологічне відділення. Там хворого огляне токсиколог, невролог, реабілітолог.
Від своєчасного надання допомоги залежить життя людини.
Що не можна робити при алкогольному отруєнні
Неприпустимі помилки.
- Не можна залишати людину на самоті в стані алкогольного отруєння.
- Не потрібно піднімати потерпілого на ноги і заставляти рухатись.
- Кава також заборонена в даному випадку. Кава, як і алкоголь, виводить рідину з організму, що призводить до зневоднення.
- Не можна приймати холодний душ. Це може викликати переохолодження, бо алкоголь і так знижує температуру тіла.
- Ні в якому разі не можна продовжувати пити спиртні напої!
Зловживання спиртним достатньо швидко формує залежність, від якої не кожен може позбавитись самостійно.
Наркологічний центр «Принцип+» в Івано-Франківську пропонує програму лікування алкоголізму, ціна якої доступна для кожного.