Сумним підсумком хронічного вживання алкогольних напоїв є алкогольна деградація. Фізичне руйнування, яке відбувається під дією алкоголю на тканини різних органів, стосується і головного мозку. У хворого спостерігається порушення процесу передачі інформації до центрів, які відповідають за поведінку людини, його пам’ять та інтелектуальні здібності. Якщо не звернутися за допомогою до фахівців наркологічного центру «Принцип +» та не почати лікування від алкоголізму, людина загине, для неї перестане існувати навколишній світ.
Алкогольна деградація: види
Фахівці розрізняють наступні види алкогольної деградації:
- За алкогольним типом. Характерними симптомами такого розладу є прояви цинічності, відсутність у хворого сорому, втрата інтересів.
- Астено-неврозоподібна. Людина, якій необхідна допомога, страждає на безсоння, в неї з’являються ознаки психозу, такі як роздратованість, неуважність, відсутність сил, різкі зміни настрою. На фізичному рівні психоз проявляється у вигляді порушень в роботі серця, пацієнт часто відчуває болі у різних частинах тіла.
- Алкогольно-органічна. Зазвичай спостерігається у людей, які пережили травму голови, які мають хвороби мозку або його судин. При цьому людина вірить у вигадані ним самим життєві ситуації, постійно та нав’язливо про них розповідає. Хворий може ділитися спогадами про зустрічі з відомими людьми, про свої героїчні вчинки. Страждаючи на цей вид алкогольної деградації, люди, яких вивели з запою, страждають на погіршення пам’яті, отупіння.
- Психопатоподібна. Таке руйнування особистості частіше спостерігається у молодих людей, які переживають відчуття неповноцінності з будь-якої причини. Спочатку алкоголь надає впевненості, дозволяє забути про свої проблеми. Згодом вживання спиртних напоїв стає тим єдиним засобом, який дозволяє забути про все, який приносить спокій, так людина поступово стає алкоголіком. Зазвичай такі пацієнти схильні до неврастенії, проявами проблеми може стати істерика, у стані якої часто робляться злочини.
Які ознаки алкогольної деградації
Визначити, що людина страждає на алкогольну деградацію, дозволяються наступні ознаки:
- Людина втрачає інтерес до всього, окрім спиртних напоїв. Вона стає байдужою до своїх колишніх захоплень. Суспільні, сімейні заходи алкоголіка цікавлять виключно, як можливість роздобути спиртне.
- З’являється відчуженість від інтересів родини, колективу на виробництві, колег. На початковій стадії людина ще здатна реагувати на критику, ніяковіти за свою поведінку, але поступово вона починає уникати спілкування з тими, хто засуджує пияцтво.
- Втрата поняття про норми поведінки у суспільстві. Хворий забуває про мораль, перестає виконувати свої обов’язки перед родиною.
- З’являється повна байдужість до критики, зникає здатність до самокритики.
- П’яниця виказує упертість, повністю заперечує наявність залежності від спиртних напоїв. Він стає брехливим, спочатку робить спроби виправдати свою часту відсутність дома. На будь-яку критику відповідає агресією.
Алкогольна деградація проявляється у тих змінах, які відбуваються у характері алкоголіка, поступово він стає байдужим до оточення, не цікавиться роботою, не відчуває засудження суспільством. П’яниця часто не пам’ятає, що з ним відбувалося під час запою, як він потрапив додому, з ким пив, чому буянив. Під час запійного алкоголізму ознаки алкогольної деградації тільки посилюються.
Які наслідки алкогольної деградації
Основною причиною того, що в наркологічний центр для лікування алкоголізму в Івано-Франківську звертаються пацієнти, які страждають на алкогольну деградацію, є довготривала дія етилового спирту на мозок. Потрапляючи до організму шкідливі речовини проходять процес нейтралізації у печінці, після чого виводяться з організму нирками. Токсичність етанолу проявляється у руйнації клітин різних органів, у тому числі клітин мозку. Спирт пошкоджує рецептори мозку, порушуючи його функціонування, як результат, пошкодження ділянок, які відповідають за поведінку, розумовий розвиток, здатність говорити. Якщо деградовані центри, розташовані у лобних долях, у пацієнта спостерігається порушення емоційного стану та поведінки.
У більшості випадків алкогольна деградація є незворотним процесом. На першій стадії захворювання з нею ще можна боротися, людині можна допомогти, якщо вона зрозуміє свою залежність та дозволить собі допомогти.