Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 330 359 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Алкогольна амнезія: причини виникнення та способи боротьби

Алкогольна амнезія: причини виникнення та способи боротьби

Алкогольна амнезія є достатньо поширеним симптомом серед людей, які схильні до надмірного вживання алкоголю. Майже кожний хоча б раз стикався з ситуацією, коли після надмірного вживання алкоголю частково чи повністю зі спогадів зникали певні події. Чи є це тривожним знаком?

Провали пам’яті від алкоголю

Алкоголізм в Україні є важливою соціальною проблемою, адже за статистикою щорічно майже 100 тисяч алкоголіків стають на облік. Алкогольна залежність починає набувати ознак національної епідемії. Алкоголізм – це серйозна регулярна інтоксикація організму, яка згубно впливає на роботу мозку та порушує функціонування відділів мозку, що відповідають за спогади. Через непомірне вживання алкоголю відбувається порушення передачі нервових імпульсів та руйнування зв’язку між клітинами. Саме ці порушення запускають регресивні процеси в головному мозку людини, призводячи до неуважності, погіршення довготривалої пам’яті та в результаті – алкогольної амнезії. Перебування в стані алкогольної амнезії на постійній основі, фрагментарна втрата пам’яті – це характерні клінічні прояви алкоголізму. Лікарі відзначають два типи втрати пам’яті внаслідок алкогольної залежності.

  1. Фрагментарна втрата пам’яті, відома як палімпсест. У людини залишаються спогади певних епізодів подій, але вона не може встановити час цих подій та не пригадує багато істотних деталей. Цей тип втрати найпоширеніший, але найменш шкідливий. Саме з цієї патології починається розвиток більш серйозних розладів, що призводять до повної амнезії.
  2. Повна втрата пам’яті, амнезія, фіксується, коли людина не пригадує подій, які відбувалися протягом декількох годин та в деяких випадках до двох тижнів. У більшості випадків відновити спогади про ці події не є можливим, тому що вони не були записані в мозку.

Палімпсести зазвичай виникають на першій стадії хвороби, повна амнезія – на другій та третій. Спочатку ознаки амнезії можуть проявлятися лише після сильного алкогольного отруєння, але згодом це трапляється після кожного випадку вживання алкоголю, незалежно від дози та міцності оковитої. Не слід недооцінювати наслідки пивної залежності. Пиво спричиняє велику шкоду організму, знищуючи клітини мозку, які, відмираючи, вивільняються з сечею. Пивна залежність провокує зниження розумових здібностей та пам’яті, що згодом може призвести до алкогольної деменції.

Слід зазначити, що відсутність симптому втрати спогадів ні в якому разі не говорять про відсутність алкогольної залежності. Адже у певної частини пацієнтів (7-8 %) амнезія відсутня навіть на останніх стадіях алкоголізму.

Як запобігти провалів в пам’яті

Зрозуміло, що втрата спогадів внаслідок алкогольного сп’яніння негативно впливає на особисте життя та заважає нормальному існуванню. Позбутися алкогольної амнезії цілком реально, але це неможливо зробити, не усунувши основну проблему – алкогольну залежність. Першим та головним кроком до одужання є визнання алкогольної залежності та початок лікування. Для ефективного та швидкого результату рекомендується стаціонарне лікування або лікування вдома під постійним пильним наглядом лікаря.

Сучасна медицина налічує безліч способів і методів лікування залежності. Ви можете обрати будь-які, починаючи від роботи з психологом, закінчуючи такими методами як кодування від алкоголізму, Івано-Франківськ має наркологічний центр “Принцип+”, де спеціалісти пропонують комплексне лікування за допомогою ефективних методів, які допомагають відмовитися від зловживання спиртними напоями назавжди. Комплексна програма лікування пропонує наступні способи позбавлення алкогольної залежності.

  • психологічна робота з фахівцем. Психотерапія допоможе пацієнту усвідомити свої проблеми та віднайти шляхи їх вирішення. Також психотерапія надає підтримку пацієнту на всіх етапах терапії;
  • професійне медикаментозне лікування, призначене лікарем, створює умови, коли вживання алкоголю перестає приносити людині почуття ейфорії, а навпаки призводить до погіршення стану;
  • індивідуально підібрана дієта, яка допоможе відновити дефіцит мінеральних елементів, вітамінів в організмі та очистити організм від токсинів;
  • дотримання правильного образу життя, що включає фізичну активність, розумову діяльність, взаємодію з іншими людьми;
  • дружня атмосфера, тепла обстановка, підтримка фахівців та родичів на всіх етапах терапії.

Ці та багато інших способів боротьби з алкогольною залежністю пропонує реабілітаційний центр «Принцип +» в Івано-Франківську, який вже допоміг сотням пацієнтів повернутися до нормального повноцінного життя, вільного від залежностей. Центр здійснює позитивний вплив на життя пацієнтів, нормалізує фізичний та психологічний стан здоров’я, сприяючи повному звільненню від залежностей раз і назавжди.


  • м. Івано-Франківськ,
    вул. Целевича 16д

  • info@pryntsyp.if.ua

  • 0800 330 359
    viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ