Реабілітаційний центр
у Івано-Франківську
0800 339 863 Приймаємо онлайн-заявки цілодобово
viber alc alc

Мова:

Абстинентний синдром при алкоголізмі

Абстинентний синдром при алкоголізмі

Грамотне виведення із запою на дому або в стаціонарі можливе тільки під наглядом нарколога, тому кращим рішенням при тривалому вживанні алкоголю і сильній абстиненції буде звернутися в реабілітаційний центр «Принцип+». Лікар зможе об’єктивно оцінити стан хворого, підібрати медикаменти для детоксикації та купірувати симптоми. Самостійні спроби допомогти алкоголіку можуть привести до погіршення самопочуття, тому потрібно чітко розуміти, що можна робити при розвитку абстинентного синдрому, а що категорично заборонено.

Що таке алкогольний абстинентний синдром: причини і симптоми

Коли залежність від спиртного переходить у другу або третю стадію, людина перестає контролювати кількість і частоту вживання алкоголю, що призводить до запійних періодів. Наслідком тривалого постійного зловживання випивкою стає абстинентний синдром – сукупність неврологічних та інших симптомів, які виникають при відсутності чергової «дози». Етанол і його метаболіти проникають в усі тканини і системи, і якщо рівень їх концентрації знижується, починаються різні порушення. Часто такий стан плутають з похміллям, хоча є ряд відмінностей:

 • формування вторинного потягу (коли залежний не здатний уявити життя без алкоголю);
 • високий ризик критичних наслідків для організму, аж до летального результату;
 • нездатність здійснювати елементарні дії і тотальна зацикленість на пошуку випивки;
 • неможливість поліпшення стану без спеціалізованого медикаментозного лікування.

Тривалість абстиненції визначається віком алкозалежного, видом і кількістю вживаних напоїв, стадією захворювання та індивідуальними фізіологічними особливостями. Важливу роль відіграє час звернення за професійною наркологічною допомогою. Якщо помістити пацієнта в стаціонар при появі перших ознак, прогноз одужання буде хорошим, природно, якщо відразу після детоксикації він пройде повний курс терапії і реабілітації.

Прояв абстинентного синдрому варіюється в залежності від ступеня тяжкості алкогольної залежності. На другій стадії спостерігаються помірні вегетативні, соматичні і психічні порушення, а на третій відразу розвивається комплекс патологічних проявів, що несе пряму загрозу життю. Негайно викликати нарколога або приїхати в центр «Принцип+» слід при появі таких симптомів:

 1. Посилене потовиділення.
 2. Зниження або підвищення тиску, почастішання пульсу.
 3. Головний біль.
 4. Почуття сухості в ротовій порожнині.
 5. Нездатність працювати, займатися домашніми справами.
 6. Тремор ніг і рук, порушена координація рухів.
 7. Напади нудоти, блювання.
 8. Підвищена тривожність.
 9. Безсоння, нічні кошмари.
 10. Депресивний стан – почуття провини, страх, думки про самогубство.
 11. Нестабільний настрій – запальність, дратівливість, неадекватна реакція на сказане рідними або незнайомими людьми.
 12. Погіршення концентрації.

Якщо не почати медикаментозне лікування і не вивести алкоголіка із запою, може розвинутися сильна інтоксикація, інсульт.

Як допомогти людині при абстиненції в домашніх умовах

Допомога при абстинентному синдромі

Зателефонувати в наш наркологічний центр в Івано-Франківську і забезпечити хворому оперативну лікарську допомогу – перше, що необхідно зробити родичам. Є способи поліпшення стану і без звернення до лікарів, але вони діють тільки в разі неяскраво вираженої симптоматики і не є заміною повноцінної терапії в стаціонарі:

 • вживання великої кількості води, чаю, соків для підтримки нормального водного балансу;
 • прийом полівітамінних комплексів;
 • включення в раціон нежирних бульйонів, кефіру та іншої кисломолочної продукції;
 • використання рослинних заспокійливих, таких як екстракт валеріани.

Гарантувати поліпшення перераховані дії не можуть, на відміну від виведення з запою в наркологічному центрі, де за пацієнтом спостерігають в режимі 24/7, проводять необхідні медичні процедури і в індивідуальному порядку підбирають ліки для крапельниць.

Вихід із запою: чого не можна робити

У надії обійтися власними силами багато людей приймають рішення боротися з абстиненцією в домашніх умовах. Але при цьому у них немає знань про вплив алкоголю на організм, крапельниць та препаратів для повноцінного відновлення, а також досвіду і навичок надання наркологічної допомоги. Помилки в лікуванні загрожують різким погіршенням самопочуття, збільшенням терміну відновлення, а в найважчих випадках – загибеллю алкоголіка.

Чого не можна ні в якому разі робити:

 • давати будь-які лікарські засоби для купірування симптомів без призначення лікаря;
 • користуватися народними засобами;
 • застосовувати «таблетки від запою» – насправді немає препаратів, які могли б чарівним чином одномоментно повернути алкозалежної до нормального життя;
 • змушувати пацієнта пити препарати для медикаментозного кодування;
 • різко відмовлятися від прийому алкогольних напоїв – це може стати причиною початку білої гарячки, психозу.

Найбільш безпечним і ефективним буде виведення з запою в Івано-Франківську в стаціонарі реабілітаційного центру «Принцип+», куди можна звернутися цілодобово для виклику лікаря додому або організації госпіталізації.


 • м. Івано-Франківськ,
  вул. Целевича 16д

 • info@pryntsyp.if.ua

 • 0800 339 863
  viber alc alc
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ